رضا محمدحسینی و خالد پیرزاده توسط دادگاه انقلاب مجموعا به ۲۳ سال و نیم زندان محکوم شدند

رضا محمدحسینی و خالد پیرزاده دو زندانی محبوس در بند چهار زندان اوین، طی حکمی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، مجموعا به ۲۳ سال ونیم زندان محکوم شدند.

به گزارش گذار ، رضا محمدحسینی و خالد پیرزاده دو زندانی محبوس در بند چهار زندان اوین، بابت اتهامات« اجتماع و تبانی بر علیه کشور»، «توهین به رهبری»، «تمرد از دستور مامورین» و «خروج و ورود غیر قانونی» به ترتیب به ۱۶ سال و نیم و ۷ سال زندان محکوم شدند.

علی شریف زاده وکیل مدافع این دو زندانی، ضمن تایید این خبر در همین رابطه در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است: «حکم موکلینم رضا محمد حسینی و خالد پیرزاد در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ابلاغ شد . رضا محمد حسینی در مجموع به ۱۶ سال ونیم حبس محکوم شد ازبابت ماده ۶۱۰ اجتماع و تبانی بر علیه امنیت ۷ سال برای اهانت به رهبری به ۳ سال حبس از جهت تمرد از مامورین ۱/۵ سال و ورود و خروج غیرقانونی به کشور ۵ سال محکوم شد که حکم اشد ۷/۵ سال اجرا میباشد و آقای خالد پیرزاده در مجموع به ۷ سال حبس محکوم شد از بابت اجتماع و تبانی ۵ سال و توهین به رهبری ۲ سال محکوم شد که حکم ۵ سال حبس اجرا خواهد شد.»

آقای محمدحسینی در اردیبهشت‌ماه سال جاری، توسط مأموران اطلاعات سپاه بازداشت و جهت بازجویی و اخذ اعترافات اجباری به بند دو ـ الف مستقر در زندان اوین منتقل شد.

این زندانی سیاسی پس از گذشت سه ماه از بند دو ـ الف به بند قرنطینه منتقل و پس از ۷۰ روز نیز به بند چهار زندان اوین منتقل شده بود.

بر اساس این گزارش، شعبه سوم بازپرسی دادسرای امنیت اوین، اتهامات «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام»، «توهین به بیان گذار جمهوری اسلامی»، «توهین به رهبری»، «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «تمرد از دستور مأموران» را به آقای محمد حسینی تفهیم کرده و اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده وی در روز چهارشنبه ۶ آذرماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شده است.

آقای محمد حسینی که از روز یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸، به دلیل تداوم بازداشت و عدم تبدیل قرار بازداشت موقت خود به‌قرار وثیقه دست به اعتصاب غذا زده بود، در سی و پنجمین روز از اعتصاب غذا به بهداری زندان منتقل شده بود.

علی شریف زاده، وکیل مدافع آقای محمد حسینی ضمن تایید این خبر طی یادداشت در صفحه شخصی خود نوشته: «موکلم رضا محمد حسینی که با ۷ عنوان اتهامی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب محاکمه شده است و هنوز حکمی برای وی صادر نشده است. با خواسته رفع بازداشت موقت خود ۳۵ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده بود، با وخامت اوضاع جسمانی وافت فشار خون ، به بهداری زندان اوین جهت وصل سرم منتقل شد.»

به گفته وکیل مدافع این زندانی وی کماکان در اعتصاب غذا بسر می‌برد.

خالد پیرزاده، زندانی سیاسی محبوس در بند چهار زندان اوین که به ۷ سال زندان محکوم‌شده است نیز در تاریخ ۵ خرداد ۹۸  در خیابان خوش تهران بازداشت و به کلانتری هفت چنار منتقل شده بود. وی سپس به بند یک الف سپاه جهت بازجویی منتقل شده و پس از گذشت ۱۹ روز جهت تفهیم اتهام به شعبه دوم بازپرسی دادسرای اوین منتقل می‌شود.

آقای پیرزاده توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای امنیت اوین به ریاست بازپرس نصیری پور، تفهیم اتهام می شود و برای آزاد وی قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون صادر می‌شود که به علت عدم توانایی در تأمین قرار کماکان در زندان اوین به سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

16 − 6 =