الهه مشعوف در نشست وبیناری گذار؛ لزوم اتحاد و همبستگی در حمایت از جنبش اعتراضی مردم ایران

الهه مشعوف فعال حقوق بشر و فعال سیاسی ساکن کانادا، در وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۷ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۷ دی‌‌ماه ۱۳۹۶) به لزوم اتحاد و همبستگی در حمایت از جنبش اعتراضی مردم ایران پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از حکومت اسلامی به دموکراسی در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور بهرام مشیری، یداله بلدی، رضا بدیعی، غلام عسگری، الهه مشعوف، امین بیات، سپهرداد گرگین و جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی در روز یک‌شنبه ۷ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۷ دی‌‌ماه ۱۳۹۶) برگزار شد.

در این نشست وبیناری شرکت‌کنندگان درباره پشتیبانی از جنبش آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه و اقدام مشترک دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و به عنوان گام اول خواهان آزادی تمامی بازداشت‌شدگان اخیر و زندانیان سیاسی – عقیدتی و توقف کامل اعمال خشونت از طرف تمام جناح‌های حکومتی در جریان جنبش سراسری و اعتراضات مردم ایران شدند.

الهه مشعوف فعال حقوق بشر، در دوران دانشجویی عضو فعال کنفدراسیون دانشجویان ایرانی در مونترال بوده است. او در بازگشت به ایران در سال ۱۳۵۳ در وزارت بهداری مشغول به کار شده و یکی از بنیان‌گذاران انجمن ملی پرستاران ایران در سال ۱۳۵۶ بوده که این انجمن در سال ۱۳۵۹ از سوی حکومت اسلامی تعطیل شده است. او همچنین از بنیان‌گذاران انجمن زنان ایرانی در مونترال کانادا بوده است. وی از سال ۱۹۹۵ تا زمان بازنشستگی در سال ۲۰۰۳، نماینده سندیکای فدراسیون پرستاران کبک کانادا بوده است. این فعال سیاسی، همچنین کاندیدای حزب کبک متحد در مجلس کبک در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ بوده است.

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، نشست‌های وبیناری ماهانه برگزار می‌کند.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان الهه مشعوف در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۷ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۷ دی‌‌ماه ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − 10 =