تحریمهای دارویی و تأثیر مخرب آن در دوران کرونایی بر زندگی مردم

جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی، حول محور “تحریمهای دارویی و تأثیر مخرب آن در دوران کرونایی بر زندگی مردم”، روز جمعه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۹ برابر با ۱۷  آوریل ۲۰۲۰، با حضور میهمان برنامه؛ آقای «رضا فانی یزدی»، فعال سیاسی برگزار شد.

شایان ذکر است این جلسات هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران به طور موازی در بیش از ده گروه و کانال تلگرامی از جمله گروه “به یاد رفیق رئیس دانا و برای اتحاد عدالتخواهان “، حمایت از زندانیان سیاسی و عقیدتی و کانال تریبون سرزمین من (اجتماعی،سیاسی،فرهنگی) برگزار میشود.

بخشی از سوالات مطرح شده در این جلسه به این شرح می باشد:

ازطرفی آمریکا مرتب اعلام میکند که هیچگونه تحریم داروئی وغذائی برای ایران اعمال نمی شود، و از سوی ایران FATF را تایید نکرده ،آیاواقعاََ مشکل انتقال ارز است؟ یا مشکل جای دیگر است؟ در شرایط بسیار حساس کنونی، بدون توجه به درخواست های جمهوری اسلام مبنی بر لغو تحریم ها که به احتمال زیاد بفکر منافع رژیم است، اما من شخصا استفاده از هرگونه تحریمی را که به مردم آسیب میرساند،و زندگی بسیاری را فلاکت کشانده، بخصوص در شرایط حاضر کاملاََ غیرانسانی میدانم ،آیا صحبت از تحریم هدفمند توسط آمریکا، چقدر واقعیت دارد؟

– آیا واردات دارو هم نیاز به مجوز دارد؟ درحالیکه قبل از ترامپ مکمل های دارو وورزشی با دریافت مجوز OFAC وارد می شدند.

– آیا شما میتوانید اثبات کنید تحریم دارو وجود ندارد؟ یعنی اون چند داروی خاص به ایران ارسال شده مقامات آمریکا میتوانند با سند بگویند فلان دارو در چه تاریخ و چه میزان به ایران داده شده . نه اینکه فقط ادعا کنند و دیگران هم نقل قول کنند.

در ادامه فایل‌ صوتی این جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی آمده است. (این فایل‌ها را می‌توانید در شبکه های مجازی گذار نیز دنبال کنید.)

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

7 + دوازده =