گفتگو با محمدرضا شالگونی فعال سیاسی چپ در سلسه گفتمان‌های گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی

در ادامه سلسه گفتمان‌های گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، «محمدرضا شالگونی» برخی از دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را در این زمینه با مخاطبان گذار به اشتراک گذاشت.
به گزارش گذار، در بخشی از این گفتگوی وبیناری که از سوی رضا بدیعی کنشگر سیاسی باسابقه و فعال حقوق بشر ساکن آمریکا ترتیب داده شده بود، «محمدرضا شالگونی» فعال سیاسی و از بنیانگذاران سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) درباره فعالیت‌های سیاسی خود، سوابق مبارزاتی و همچنین راهکارهای گذار به دموکراسی در ایران سخن گفت.
محمدرضا شالگونی، فعال سیاسی از سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۷ در زندان به سر برده، و در آنجا به نقد مشی مسلحانه چریکی پرداخت و ضرورت تمرکز روی سازمان‌یابی طبقاتی کارگران را مطرح کرده است. او از پایه‌گذاران سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) در بعد از انقلاب بوده و تا به امروز نیز در این سازمان به فعالیت ادامه داده است.

گفتمان‌های گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در راستای بهره بردن و به اشتراک گذاشتن تجارب نسل مبارزان دموکراسی‌خواه و کنشگران مدنی و سیاسی در پیش از انقلاب ۵۷ و پس از آن تا به امروز، انجام می‌شود. این گفتمان‌ها در پی دستیابی به راهکارهای موثر، با در نظر گرفتن کارآمدی و همچنین مرور کم‌هزینه‌ترین کنش‌ها و تلاش برای یافتن راه‌های تشکیل یک شبکه کنشگری موثر و کارآمد، برای استقرار دموکراسی و داد در ایران است.
در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی رضا بدیعی با محمدرضا شالگونی در روز چهارشنبه اول نوامبر ۲۰۱۷ (۱۰ آبان‌ماه ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 4 =