ترور اپوزسیون خارج از ایران و سوءقصد نافرجام به جان صادق زرزا فعال سیاسی کُرد

در برنامه  فراسوی گذاراز استبداد اسلامی به دموکراسی و داد، «رضا بدیعی» مدیر سامانه گذار، طی گفتگویی با  «یداله بلدی» جامعه شناس و فعال سیاسی، در رابطه با ترور اپوزسیون خارج از ایران و سوءقصد نافرجام به جان «صادق زرزا» فعال سیاسی کُرد به بحث و گفتگو پرداختند.

منابع امنیتی هلند، روز جمعه ۱۹ ژوئن از سوءقصد به جان یک فعال سیاسی کُرد در شهر لوردان این کشور خبر دادند. «صادق زرزا» فعال دیرین سیاسی کُرد، که اهل اشنویە و خواهرزادە دکتر «عبدالرحمان قاسملو» و از مسئولین حزب دمکرات کردستان ایران در هلند است، در لواردن روتردام عصر روز جمعه در مقابل ایستگاه مرکز قطار شهر لوردان در ماشین خود با ده ضربه چاقو مورد حملەی ضارب ۳۸ سالە قرارگرفت. بعد از این حمله پلیس و نیروهای امدادی صادق زرزا را به بیمارستان انتقال دادە شده و اکنون حال عمومی وی رو به بهبود است.

«یداله بلدی» کنشگر سیاسی کُرد با اشاره به پیشینه و کارنامه جمهوری اسلامی در ترور مخالفان در داخل و خارج از کشور گفت: این رژیم از آغاز با ترور سر کار آمده است، در چهارم فروردین سال ۵۸ که هنوز یک ماه و نیم از انقلاب نگذشته بود، این ترورها شروع شد این رژیم نشان داده که در در داخل و خارج از کشور هیچ گاه دست از ترور برنخواهد داشت.

با این وجود که بعد از جریان میکونوس قرار بود دیگر تروری در خارج از کشور انجام نشود اما با زهم شاهد ترور مخالفان در خارج از کشور هستیم.

این رژیم حتی مخالفان را در ترکیه و دوبی ترور کرده و یا ربوده اند و به ایران برده اند. این ترور نی دنباله ی هان قضایا بوده و نیروهای نیابتی ایران خصوصاً حزب الله لبنان که مزدور و گوش به فرمان رژیم ایران هستند و در جای جای دنیا نفوذ داشته و دست به هر جنایتی خواهند زد چنانکه در قضیه میکونوس هم بسیار فعال بودند.

ضمن آرزوی سلامتی و بهبود برای آقای زرزا، این هشداری هست به دولت های خارجی که باید جلوی عملیات برون مرزی خرابکارنه رژیم ایران را بگیرند.
طی هفته گذشته این رژیم مقرهای احزاب کُرد را در خاک عراق بمباران و توپ باران کردند. جمهوری اسلامی هم اکنون در شرایط بسیار بدی قرار دارد و همچنان به این ترورها ادامه خواهند داد و به احتمال بسیار، موج تازه ای از ترورها را در آینده شاهد خواهیم بود.

در ادامه فایل تصویری مربوط به این گفتگو در نشست سراسری فراسوی گذار آمده است. فایل‌های مربوطه را  می توانید در شبکه های اجتماعی سامانه گذار نیز دنبال کنید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت + 6 =