ضرورت هم‌صدایی برای مطالبه آزادی زندانیان سیاسی، مبارزه با حکم اعدام و برای دادخواهی-دکتر مسعود نقره‌کار

جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی جمعه ۱۴شهریور ۱۳۹۹ با حضور مهمان برنامه؛ “دکتر “مسعود نقره‌کار”

بخشی از سوالات مطرح شده در جلسه پرسش و پاسخ به این شرح بود:
بعضی از گروه‌ها، فعالان مدنی را به سکوت، بی‌عملی و یا کوتاهی درباره زندانیان سیاسی نزدیک‌تر به خود متهم می‌کنند. آیا در حمایت از  زندانیان سیاسی بطور مثال؛ از نسرین ستوده و یا روح الله زم از سوی فعالان مدنی تبعیضی قائل می‌شود؟
آیا پیشرفت جنبش مبارزاتی مردم ایران صرفا تابع فعالیت‌ها یا تبلیغات چند یا همه‌ی گروه های مخالف است یا بر محور یا حرکتی مستقل ناشی از تاثیرات فشارهای اقتصادی، سیاسی حاکمیت بر آنها قرار دارد؟
وظیفه ما که در ایران هستیم با توجه به همه ی محدودیت‌ها در این جنبش چیست چگونه می‌توانیم وارد این جنبش شویم. آیا برای سازماندهی این جنبش امکانی برای مبارزان درون مرزی هم هست؟
هر گروهی مواضع ایدئولوژیکی،سیاسی خاص خود را دارد. اما آیا آن همه تجارب جهانی ائتلاف، برای یک نقشه راه همگرایی گروههای چپ یا راست روی نقاط مشترک؛ کفایت نمی کند؟ واقعا چه گیری در بینش اتحاد گرایانه آنان وجود دارد؟
آیا شما سمت و سوی مبارزات مردم با پشتیبانی نیروهای سیاسی را تنها مبتنی بر اشکال مبارزات مدنی و خشونت پرهیز ارزیابی کرده و پیش بینی می کنید یا ممکن است روند مبارزات به ستیز های قهری نیز کشانده شود؟

این جلسات معمولا هر جمعه ساعت ۹ شب به وقت ایران در کانال و گروه‌های تلگرامی از جمله گروه “به یاد رفیق رئیس دانا و برای اتحاد عدالت‌خواهان” برگزار می‌شوند.

در ادامه فایل‌های صوتی این جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی آماده است.( این فایل‌ها را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی سامانه گذار نیز ددنبال کنید)

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − 15 =