“سعید اقبالی کماکان از ملاقات با وکیل و خانواده محروم است”

آخرین گزارش از وضعیت سعید اقبالی فعال مدنی محبوس در اوین پس از گذشت نوزده روز از بازداشت

«سعید اقبالی» فعال مدنی در ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، از سوی ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت شد، “او کماکان از ملاقات با وکیل و خانواده‌اش محروم است.”

به گزارش گذار، سعید اقبالی از فعالان مدنی ساکن کرمانشاه، دو روز پس از بازداشت، در ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، از سوی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با پرواز از کرمانشاه به تهران و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می‌شود. منابع مطلعی گفته‌اند که این فعال مدنی از زمان بازداشت تاکنون “تحت بازجویی و فشار شدید از سوی بازجویان قرار دارد.”

در همین رابطه «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران» نیز گفته: “سعید اقبالی ۲۳ ساله تاکنون از ملاقات با وکیل و خانواده‌اش محروم بوده و به گفته‌ی رئیس شعبه شش دادسرای مقدس اوین به علت امنیتی بودن پرونده‌‌اش، اجازه‌ی ملاقات با خانواده و وکیل به وی داده نشده است و از وضعیت دقیق پرونده‌ی او اطلاعی در دست نیست. همچنین پاسخ مناسبی به پیگیری‌های خانواده‌ و وکیل مدنظر او داده نمی‌شود، تا جایی که اجازه‌ی ورود وکیل برای گرفتن امضای وکالت نیز از این فعال مدنی سلب شده و به گفته‌ی جعفری رئیس شعبه شش دادسرای مقدس اوین تا تاریخ دادگاه اجازه هیچ‌گونه تماس و ملاقاتی ندارد.”

گفته شده “خانواده‌‌ی این فعال مدنی به شدت نگران وضعیت سلامتی و پرونده‌سازی‌های احتمالی برای فرزندشان هستند.”

سعید اقبالی در کرمانشاه همزمان با شیما بابایی و همسرش داریوش زند دو تن از دیگر فعالان مدنی در بهبهان، محمود معصومی، لیلا فرجی و بهنام موسیوند از فعالان مدنی در تهران، همزمان از سوی ماموران امنیتی در ۱۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ بازداشت شدند.

سعید اقبالی پیش‌تر نیز در ۳ بهمن‌ماه ۱۳۹۵، به همراه گلرخ ابراهیمی ایرایی همسر آرش صادقی از فعالان مدنی، از سوی ماموران امنیتی دستگیر شده بود.

برخی از فعالان مدنی گفته‌اند «سعید اقبالی» پس از گذشت ۱۹ روز از بازداشت، همچنان تحت فشار روانی و جسمی از سوی بازجویان قرار دارد و از این رو به عدم رعایت موازین قانونی ناظر بر حفاظت از آزادی‌های فردی و روال رسیدگی به امور متهم از سوی نهادهای بازداشت کننده امنیتی اعتراض کرده‌اند. آنها خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این فعال مدنی محبوس در اوین شده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 + 13 =