ویژه برنامه همبستگی جهانی با پناهجویان؛ دیپورت پناهجویان تحت هر بهانه‌ای یک عمل غیرانسانی است

ویژه برنامه “همبستگی جهانی با پناهجویان” شنبه‌ها از سامانه فراسوی گذار از استبداد به دموکراسی و داد، با حضور جمعی از پناهجویان و مدافعین حقوق پناهندگی برگزار می‌شود.
در این برنامه ضمن بررسی مسائل و مشکلات پناهجویان به تحلیل و ارائه راهکار به منظور دستیابی به اتحاد و همبستگی جهانی با پناهجویان پرداخته می‌شود.

روز شنبه ۱۷ آوریل ۲۰۲۱ برابر با ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در دومین بخش از این نشست “عمر مینایی” سخنگوی شورای همبستگی پناهجویان و پناهندگان در ترکیه، گفتند؛ با اینکه ترکیه کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو را امضا کرده اما در سال‌های اخیر با دیپورت پناهجویان عملکرد خلاف آن معاهده را از خود نشان داده است. پناهجویانی که به دلایل متفاوت دست به اعتراضات به حق می‌زنند، از طرف دولت ترکیه بازداشت و در خطر دیپورت به ایران قرار می‌گیرند.
در ادامه یدی بلدی جامعه شناس با توضیح ماده ۱۴ از اعلامیه جهانی حقوق بشر درباره حق پناهندگی اظهار نمودند که؛ در هر شرایط و تحت هر بهانه‌ای دیپورت یک عمل غیرانسانی است. در حالیکه سرمایه‌گذاری‌های بسیاری از طرف ایرانیان تاجر در کشور ترکیه انجام می‌شود و سودهای کلانی هم به این کشور می‌رسانند اما دولت ترکیه همچنان به تعهدات انسان‌دوستانه خود پایبند نبوده و پناهجویان را به ایران دیپورت می‌کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده − 7 =