هتاکی و فحاشی مبارزه سیاسی نیست

در روز ۲۸ خرداد که انتخابات نمایشی و در واقع انتصاب رئیس جمهوری برگزار می‌شد به‌همین مناسبت در اکثر شهرهای بزرگ اروپا، امریکا، کانادا و استرالیا تظاهراتی به اعتراض به‌ این انتخابات فرمایشی و انتصاب احتمالی “آیت‌اله قاتل” از سوی ولایت فقیه برگزار گردید، این تظاهرات پس از تظاهرانی که به حمایت از خیزش مردم در آبان ۹۸ برگزار گردید بزرگترین و پرجمعیت‌ترین گردهمایی اعتراضی علیه سیاست‌های جمهوری اسلامی بود، اما آنچه که در بعضی از شهرها در این گردهمایی‌ها به سیمای مبارزه علیه حکومت اسلامی آسیب رساند فحاشی و هتاکی بغضی از شرکت‌کنندگان به رای دهندگان بود که برنامه‌های از پیش تدارک شده توسط برگزار کنندگان گردهمایی را که شامل سخنرانی‌ها، شعارهای سیاسی که خواسته مردم را بازتاب می‌داد و سرودها بود که درمیان هیاهو و فحاشی گروهی از تظاهر کنندگان شنیده نمی‌شد و فحاشی‌ها برنامه‌های سیاسی را تحت‌الشعاع قرار داده بود.
در شهر هامبورگ که امسال تعداد رای‌دهندگان یک‌دهم ۴ سال قبل بود هنگام ورود و خروج اندک رای‌دهندگان با رکیک‌ترین ناسزاها و لمپنی‌ترین فحش‌ها روبرو می‌شدند و توصیه‌ها و تذکرات برگزار کنندگان در رعایت اصول اخلاقی و عفت کلام و ترغیب آنان به سر دادن شعارهای سیاسی هیچگونه نتیجه‌ای نداشت و اگر هم از پلیس خواهان اخراج آن‌ها می‌شدیم نه‌تنها در افکار عمومی بازتاب خوشایندی نداشت بلکه کنسولگری هم از این برخورد سواستفاده می‌کرد و تمام نیروهای مخالف را متهم ایجاد درگیری درونی می‌کرد.
طیف‌هایی که با فحاشی نه تنها سطح مبارزه را در حد لمپنیسم تنزل می‌دادند بلکه مانع از اجرای برنامه‌های سیاسی برگزار کنندگان می‌شدند عبارت بودند از؛
۱ : شاه الهی‌ها که حتی به توصیه‌های رهبر خود عمل نمی‌کنند و با در دست داشتن عکس آقای رضا پهلوی و تکان دادن پرچم‌ها ناسزاها را بر زبان جاری می‌کردند و حتی گاهی قصد تهاجم به رای‌دهندگان را داشتند، لازم به تذکر است که طرفداران “مشروطه پادشاهی لیبرال دموکرات” در این هتاکی‌ها شرکت نداشتند.
۲ : بعضی پناهجویانی که هنوز تقاضای پناهندگی آنها پذیرفته نشده و برای داشتن مدارک فعالیت سیاسی در این تظاهرات شرکت می‌کنند که متاسفانه بعضی از این پناهجویان پس از پذیرفته شدن دیگر در هیچ فعالیتی شرکت نمی‌کنند این برخورد پناهجویان سال‌هاست که تجربه شده است.
۳ : مسلما عده‌ای از جوانان هم که توسط جمهوری اسلامی اغوا و یا بوسیله کنسولگری و مسئولین مسجد امام علی هامبورگ با پول تطمیع شده‌اند که عمدا می‌خواهند گردهمایی را به بیراهه بکشانند نیز در این گردهمایی‌ها شرکت دارند.
در آینده نزدیک با اعتلای جنبش آزادی‌خواهانه داخل و خارج کشور ما با این پدیده لمپنی روبرو خواهیم بود و باید برای خنثی کردن اقدامات اینگونه برخوردهای هتاکانه و آشوبگرانه چاره ای بیندیشیم.

یداله بلدی

اشاره: مسوولیت محتوای نوشتارها و مقاله‌های ارسالی، بر عهده نویسنده است و گذار (سامانه دموکراسی و داد)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند. هدف این سامانه مهیا کردن تریبونی آزاد برای بیان آرا و دیدگاه‌های مختلف در راستای گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − 2 =