مقامات آمریکایی روایت سپاه پاسداران مبنی بر باز پس‌گیری یک محموله نفت از نیروهای ایالات متحده را غیرواقعی خواند

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های آمریکایی، روایت سپاه پاسداران مبنی بر باز پس‌گیری یک محموله نفت از نیروهای ایالات متحده را غیرواقعی خواندند.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد؛ متعاقب انتشار یک گزارش در مورد مصادره یک کشتی نفت جمهوری اسلامی توسط نیروهای آمریکا و پیشگیری از انتقال محموله آن توسط سپاه پاسدران، مقام‌های آمریکایی به رویترز گفتند: هیچ تلاش از سوی آمریکا برای توقیف نفتکش انجام نشده است.

از سویی دیگر، روایت امروز سپاه پاسداران حاکی از آن بود که نیروهای آمریکا طی دو مرحله سعی در مصادره مجدد یک نفت‌کش داشته‌اند.

در مقابل، مقامهای آمریکایی به رویترز اعلام کردند: “نیروهای جمهوری اسلامی یک نفتکش با پرچم ویتنام را چندی پیش توقیف کرده و نیروی دریایی آمریکا وضعیت را رصد کرده است.”

در فیلم‌های تدوین شده رسانه‌های جمهوری اسلامی، هیچ نشانی از سد کردن راه نفت‌کش دوم که در حال انتقال محموله جمهوری اسلامی بوده، دیده نمی‌شود.

همچنین در گزارش سپاه و مقاطع ویدئویی انتشار یافته از سوی رسانه‌های جمهوری اسلامی، سرنوشت کشتی نخست جمهوری اسلامی که سپاه مدعی توقیف آن توسط نیروهای آمریکایی شده، مشخص نیست.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × پنج =