نحوه اجرای پروژه مشترک نیکفر و نجفی در به دام انداختن جاوید نام روح‌الله زم

پدر جاویدنام روح‌الله زم در سومین یادداشتی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده، از نقش و همکاری عاملان اصلی فریب در پروژه مشترک برای به دام انداختن این روزنامه‌نگار فقید سخن گفته است.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد؛ محمدعلی زم در یادداشتی که با عنوان؛ “گرامی یادِ آنکه با سر نوشت!”، آغاز شده است، درباره نقش شیرین نجفی و دامی که وی با وعده‌های دروغین برای جاویدنام روح‌الله‌ زم تنیده بود، نوشت: شیرین نجفی ضمن اطلاع از ارادت روح‌الله به شیوه رهبری سیستانی در جامعه عراق، با دروغ‌سازی‌ها و یاوه‌تراشی‌ها، خود را از بستگان مطلقه و فراری یکی از خانواده‌های فردی از درجه بالای نظام و تنی چند از افراد منتسب به دفتر سیستانی معرفی کرده و با نمایش برخی نشانه‌ها و بروز علامت‌هایی و از جمله انعکاس برخی اخبار و اطلاعات محرمانه توسط وی در “شبکه آمدنیوز و کانال صدای مردم” در طی دو سال، به روح‌الله درباره موقعیت گذشته و حال خود اطمینان داده و او را به قطعیتِ همکاری آینده در لوای سیستانی، متقاعد و امیدوار کرده بود!

وی در این یادداشت همچنین درباره نقش وفا نیکفر در این پروژه مشترک عنوان کرد: وقتی وفا نیکفر که خود را یک سرمایه‌دار مقیم استرالیا نشان داده بود و پُزِ حمایت از پشتیبانی مالی از راه‌اندازی تلویزیون آمدنیوز را مشروط به استقرار در استرالیا، برای روح‌الله مسجل ساخت، او و خانواده‌ وی را در شرایط تنگدستی با تحمیل هزینه گزاف و با وعده اخذ ویزای دائمی استرالیا به پاریس می‌کشاند و او در مراجعه به سفارت، متوجه جعلی‌بودن فرم دعوت‌نامه ارسالی نیکفر شده و از سوی ماموران سفارت، تهدید به جعل می‌‌شود.

پدر جاویدنام روح‌الله زم اظهار کرده است: در آن حال، نیکفر تماس‌های پیاپی او را بدون پاسخ می‌گذارد و در‌ حالی‌ که اعصاب و روح و روان وی به هم ریخته، بلافاصله شیرین نجفی با او تماس می‌گیرد و ناراحتی وی از نیکفر را تقدیس! کرده و به او خاطرنشان می‌کند که دیدی! من مدتهاست به تو می‌گویم به وعده‌های نیکفر برای حمایت از راه‌اندازی شبکه تلویزیونی آمدنیوز اعتماد نکن، من الان چند روزی است که به نجف آمده و سیستانی را جهت ورود و حتی اولین مصاحبه رسانه‌ای برای افتتاحیه تلویزیون آماده کرده‌ام، تو چرا سر عقل نمی‌آیی و همکاری با وی را بر کار با نیکفر ترجیح نمی‌دهی؟ مگر نمی‌گفتی که دوست داشتی در یک اربعین در نجف باشی، الان همه چیز آماده است(عکس یک میلیون دلار نقد اهدایی سیستانی جهت راه‌اندازی تلویزیون را برایش ارسال می‌کند)، و به او می‌گوید؛ حتی در پاسخ به نیکفر هم که شده تصمیم بگیر بیا و یک دو روز بعد برگرد!

آقای زم در پایان یادداشت سوم می‌نویسد: نجفی آدرس سفارت عراق در پاریس را به او می‌دهد و در عصر تعطیل روز چهارشنبه ١٩ مهر ماه، نفر دوم سفارت، درب ورودی را به روی وی می‌گشاید و پس از دریافت عکس و پول و ویزا، ظرف بیست دقیقه برای روح الله ویزا صادر می‌کند و او با پرواز رزرو شده توسط شیرین در جمعه شب ٢١ مهر ماه با توقف در فرودگاه امان-اردن، وارد فرودگاه بغداد می‌شود و به محض فرود در پای پله‌های هواپیما، توسط چهار شخص تنومند عرب زبان سوار خودرو شده و سوال می‌کند؛ شیرین کجاست؟ در پاسخ گفته‌اند؛ در سالن منتظر تو است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × سه =