بیانیه پایانی تجمع سراسری فرهنگیان ایران مقابل مجلس نظام / مردم ایران گروگان مدیران ناکارآمد هستند

معلمان سراسر کشور بنابر فراخوان از پیش اعلام شده از سوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، بار دیگر در اعتراض به ظلم و تبعیض حاکم بر قشر شریف فرهنگیان با درخواست تحقق مطالبات برحق خود، در شهرهای مختلف ایران اقدام به برگزاری تجمعات اعتراضی کردند.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد؛ یکی از فرهنگیان در تجمع اعتراضی امروز پنجشنبه ۱۱ آذر ماه در مقابل ساختمان مجلس نظام، به نمایندگی از فرهنگیان سراسر کشور، بیانیه پایانی تجمعات اعتراضی امروز را قرائت و تاکید کرد: تا تحقق کامل مطالبات فرهنگیان این تجمعات اعتراضی ادامه خواهد داشت و در صورت عدم رسیدگی به خواسته‌های فرهنگیان، عواقب هر پیشامدی بر عهده مسئولان خواهد بود.

متن کامل قطعنامه پایانی تجمع سراسری فرهنگیان ایران به شرح زیر است:

مردم آگاه
فرهنگیان شریف ایران؛

امروز کشور ما به خاطر مدیریت ناکارآمد و غیرپاسخگو در بحران‌های مختلف طبیعی، زیست محیطی، روحی و روانی، اخلاقی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، آموزشی و بهداشتی گرفتار آمده و عرصه‌ زندگی بر مردم تنگ‌تر شده‌ است.

برکسی پوشیده نیست که پیامد ابر بحران‌های موجود را توده‌ مردمی بر دوش می‌کشند که دست آنها از منابع قدرت و ثروت کوتاه است.

بی‌‌گمان، ابر بحران‌های یاد شده نتیجه عملکرد حاکمیتی است که جان و مال و زندگی مردم و نسل‌های آینده را ابزار آزمون و خطای سیاست‌بازی‌های خود قرار داده‌ است.

بحران آب و تخریب محیط زیست و تحمیل فقر و فلاکت بر اقشار گوناگون و سرکوب مطالبات مردم، نمونه‌ای از عملکرد مدیریت چپاول‌گرانه‌ای است که امروز دامن کشور را گرفته است.

نیک می‌دانیم که قربانی این شرایط دهشتناک، همه اقشار مردم از جمله، کودکان، جوانان، زنان، کارگران، فرهنگیان ، دانشجویان، هنرمندان، کشاورزان، نویسندگان و سایر اقشار مولد جامعه ، حتی نسل‌های آینده هستند.

در چنین شرایط بحرانی، بیش از ۱۴ سال است که بخش‌های گوناگون فرهنگیان به ویژه بازنشستگان، چشم امیدشان برای یک زندگی نسبی به دست دولت و مجلسی است که به نام نماینده‌ مردم سوگند وفاداری و خدمت به ملت یاد کرده، اما بیشترین خیانت‌ها را در حق مردم روا می‌دارند.

با افسوس بسیار باید گفت که مردم ایران امروز به بهای لقمه‌ای نان، گروگان حاکمان بی‌تدبیرند.

بیش از ۱۴ سال است که فرهنگیان شاغل و بازنشسته، به امید اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری و گشایشی در زندگی خود روزگار می‌گذرانند، اما هر روز بیش از پیش امید آنها به ناامیدی می‌گراید و اینک بعد از ماه‌ها تبلیغات دروغین در مورد بهبود معیشت معلمان، شاهد آن هستیم که طرح رتبه‌بندی‌ شاغلان (هشتاد درصد حقوق‌ هیات‌ علمی) و همسان‌سازی‌ بازنشستگان (مبتنی‌ بر قانون مدیریت خدمات کشوری ) توسط دولت و مجلس سلاخی می‌شود.

فرهنگیان ایران در قالب شورای هماهنگی و نیروهای خود جوش با حضور گسترده و مسالمت‌آمیز در صدها شهر کشور از دولت و‌ مجلس، خواستار رسیدگی به اوضاع معیشت خود و بهبود کیفیت آموزش و پرورش شده‌اند‌.

با افسوس فراوان باید گفت: آنان که قوانین را وضع کرده‌اند، امروز بزرگترین قانون‌شکنان هستند.

در تازه‌ترین واکنش به این قانون شکنی‌ها و ابر بحرانهایی که کشور را به سمت ویرانی می‌کشد، روز نهم آذر ماه جمعی کثیری از فرهنگیان کشور در استان‌های مختلف از جمله قم، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین و دیگر شهرها به طور خودجوش پا به میدان نهادند و کلاس‌های درس را تعطیل کردند و نشان دادند که در برابر این همه ستم سکوت نخواهند کرد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن حمایت از اعتراضات صنفی بدنه معلمان به دولت و مجلس هشدار می‌دهد، تا زمانی که قانون مدیریت خدمات کشوری به ویژه نظام همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و طرح رتبه‌بندی شاغلان، همانطور که در قانون آمده است٬ به اجرا درنیاید، در روزهای آینده همچنان اعتراضات را به اشکال گوناگون از جمله تحصن، تجمع، راهپیمایی، تعطیلی کلاس‌ها و سایر اشکال قانونی اعتراض، در سراسر کشور تا رسیدن به خواسته های قانونی، در فراخوانهای پی در پی ادامه خواهد داد.

یادآوری می‌شود، عواقب هرگونه پیشامد بر عهده کسانی خواهد بود که فرهنگ و فرهنگیان را در طول دهه‌های گذشته به بازی گرفته‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 + دو =