فراخوان تحصن و تجمع سراسری فرهنگیان ایران

فراخوان تجمع اعتراضی فرهنگیان ایران

بزرگترین تشکل‌ صنفی فرهنگیان ایران با انتشار فراخوانی، ضمن اشاره به اینکه مقامات جمهوری اسلامی می‌خواهند با اختصاص تنها ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان طرح رتبه‌بندی را در روز یکشنبه ۲۱ آذر ماه تصویب کنند، در حالی که اجرای این طرح نیازمند حداقل ۷۶ هزار میلیارد تومان است، از تمامی فرهنگیان دعوت کرد در تحصن سراسری شرکت کنند.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، به نقل از شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در این فراخوان عنوان کرده است: به زبان ساده و قابل فهم باید به دولت و مجلس گفت؛ ۱۲.۵ هزار میلیارد تومان، تنها باعث افزایش حقوق بین یک تا سه میلیون تومان برای هر فرهنگی خواهد شد و این در تضاد آشکار با طرح رتبه‌بندی، بر اساس هم‌ترازی و برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین است.

شورای هماهنگی فرهنگیان از معلمان دعوت کرده است تا در روزهای شنبه ۲۰ و یکشنبه ۲۱ آذر ‌ماه، با تحصن در مدارس و تعطیلی تدریس مجازی در سراسر ایران اعتصاب کنند.

این تشکل همچنین اعلام کرده است: همکارانی که تدریس حضوری دارند در این روزها ضمن حضور در مدرسه از رفتن به کلاس خودداری کرده و در دفتر تحصن کنند و همکارانی که تدریس مجازی در شاد دارند، ضمن اطلاع‌رسانی و توجیه دانش‌آموزان، در این دو روز تدریسی در فضای مجازی نداشته باشند و برنامه شاد را تعطیل کنند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران تاکید کرد: بدیهی است، اگر نمایندگان مجلس در روز یکشنبه ۲۱ آذر ماه، بر تصویب رتبه‌بندی به صورت ناقص تاکید کنند و خروجی مجلس، حقوق معلمان را تامین نکند و بر خلاف منافع عالی فرهنگیان باشد، یا دوباره آن را به تعویق بیندازند، ما در روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه، تجمع اعتراضی سراسری برگزار خواهیم کرد و اگر این بی‌توجهی‌ها ادامه پیدا کند، اعتراضات را در هفته‌های بعد به صورت گسترده‌تر و طولانی‌تر ادامه خواهیم داد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × چهار =