مهندس کیوان صمیمی را فوری آزاد کنید

کیوان صمیمی

مهندس کیوان صمیمی یکی از قدیمی‌ترین و فعال‌ترین تلاشگران جامعه مدنی است که همواره در حوزه مطبوعات با سردبیری ماهنامه‌های “نامه” و “ایران فردا” و در جنبش‌های حقوق بشری فعال بوده و هزینه‌های سنگین آنها را هم داده است.

به گزارش گذار سامانه دمکراسی و داد، کانون زندانیان سیاسی در نظام گذشته، کمیته دفاع از حق تحصیل، کمیته دفاع از حقوق شهروندی، کانون دفاع از آزادی مطبوعات، شورای فعالان ملی-مذهبی، شورای صلح، کمیته پیگیری بازداشت‌های خودسرانه و غیره نشانگر روحیه آزادیخواهانه او و دفاع از حقوق شهروندی مردم است.

کیوان صمیمی اکنون که برای چندمین بار به زندان افتاده، ۷۳ ساله است و با اعتصاب غذای متعدد، دچار انواع عارضه‌هایی چون مشکلات قلبی، کلیوی، ریوی و کمترین آنها آرتروز کمر، پا و گردن و دارای کیست‌های کبدی است که طبق پزشکی قانونی و حتی پزشکان زندان رجایی‌شهر بایستی در بیرون از زندان، زیر نظر پزشکان متخصص و رژیم غذایی ویژه درمان شود.

تبعید شتابانه او به زندانی دوردست بدون اجازه همراه بردن داروها و وسایل شخصی از اقداماتی غیر انسانی است که امکان دارد برای تندرستی او بسیار خطرآفرین باشد. دلیل تبعید کیوان صمیمی نامه‌ او درباره جان باختن بکتاش آبتین، عضو کانون نویسندگان و زندانی سیاسی بوده که آن را “قتل شبه‌عمد” نامیده بوده است.

جبهه ملی ایران، شورای ششم، این رفتار غیرانسانی حاکمیت را به شدت تقبیح و محکوم میکند و خواهان آزادی فوری کیوان صمیمی، پیش از اینکه رویدادی ناگوار رخ بدهد است.

جبهه ملی ایران، شورای ششم
کورش زعیم، سخنگو، تهران، ۶ بهمن ۱۴۰۰خ

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 + پانزده =