انتقال نعمت‌الله ریاحی به زندان اوین و بی‌هوشی سه تن دیگر از درویشان در بیمارستان/تصویر

«نعمت‌الله ریاحی» از دراویش «طریقت نعمت‌اللهی گنابادی»، که روز ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، از سوی ماموران انتظامی در تهران بازداشت شده بود، به زندان اوین منتقل شد. گفته شده سه تن دیگر از دراویش در بیمارستان «امام سجاد» تهران در اثر جراحات وارده بیهوش شده‌اند.

به گزارش گذار، این درویش گنابادی که برای حمایت و دیدار از «نورعلی تابنده»، «قطب دروایش گنابادی» که ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، از شهرکرد به تهران آمده بود، به دنبال ضرب و شتم از سری ماموران امنیتی و انتظامی بازداشت و همان روز به کلانترى ١٠٢ نامجو تهران منتقل شده بود، به زندان اوین انتقال یافت. گفته شده این زندانی در پیامی اعلام کرده “تنها در حضور وکیل خود حاضر به صحبت است.” نعمت‌الله ریاحی ساکن شهرکرد است و ۷۰ سال سن دارد و از بیماری حاد قلبی رنج می‌برد. در همین رابطه رضا انتصاری، کسری نوری و بهنود رستمی سه تن دیگر از دراویش بازداشتی “که بر اثر شدت جراحات وارده در حالت اغما به سر می‌بردند، در همان حال به بیمارستان امام سجاد منتقل شده‌اند.”

رضا انتصاری، کسری نوری و بهنود رستمی سه تن از دراویش بازداشتی که بدر حالت اغما بسر می‌بردند به بیمارستان امام سجاد منتقل شدند.

ماموران امنیتى و انتظامى شنبه شب ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۶، در خیابان گلستان هفتم در منطقه پاسداران تهران، منزل نورعلى تابنده را به محاصره خود درآوردند و همین موضوع باعث شد دراویش در حمایت از نورعلی تابنده و اعتراض به این حرکت در محل حاضر شوند و “خواهان خروج فوری ماموران امنیتی از اطراف منزل قطب دروایش گنابادی شدند.”

گزارش‌های منتشر شده در کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در ایران حاکی از آن است که “این چندمین بار است ماموران امنیتی و سپاه، طى روزهاى گذشته به بهانه‌هاى استقرار گشت کنترل منطقه در این مکان حاضر شوند و “خواهان خروج فوری ماموران امنیتی از اطراف منزل قطب دروایش گنابادی شدند.”

همچنین گزارش شده شامگاه اول اسفندماه ۱۳۹۶، سه تن دیگر از دارویش گنابادی را در حالی که از ناحیه نیم تنه بالایی در درگیری‌های خیابان گلستان هفتم پاسداران مورد اصابت گلوله قرار گرفته بودند، به بیمارستان لبافی‌نژاد انتقال دادند که “هر سه آن‌ها بر اثر جراحات وارده فوت شدند.”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هجده + 4 =