روژهه لات، مروری بر اخبار هفته ی گذشته در کردستان،کلاب هاوس هماد (۱۲ شهریور۱۴۰۱)

روژهه لات در کلاب هاوس هماد( همراهان مردم ایران) در۱۲ شهریور۱۴۰۱، اخبار زندانیان سیاسی منطقه ی کردستان را چنین بیان نمود:” بازداشت و احضار شهروندان کرد و آزادی چندی از بازداشت شدگان از جمله ۴معلم اهل دیواندره ”

این دلاور بانوی کرد از کشتار سیستماتیک کولبران کرد در مرزهای کردستان توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ورسیدن آمار زخمی شدگان به ۳۰ کولبر در ماه آگوست ۲۰۲۲ خبر داد و افزود کولبری که هفته ی پیش در مرز بانه مجروح شده بود بر اثر جراحات جان باخت.

از دیگر اخبار بازگو شده  توسط روژهه لات: “خودکشی چند نوجوان در کردستان(دختر۱۳ساله در سنندج،نوجوان۱۷ساله در کامیاران،دختر ۱۴ ساله در مریوان)و همچنین خودسوزی زن جوان در ارومیه”

و همچنین بیان داشت:”تعدادی از شهروندان کرد به علت انفجار مهمات عمل نکرده سپاه پاسداران جانشان را از دست دادند.”

برنامه‌های کلاب‌هاوس هماد (همراهان مردم ایران)، با یاری و همراهی شخصیت‌های آزادی‌خواه، عدالت‌جو و مدافعان حقوق بشر، در همراهی با مردم ایران در راستای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی و داد روزهای شنبه ساعت ۹ شب ایران برگزار می‌شود.

برای اطلاع و شرکت در برنامه‌های هماد، «همراهان مردم ایران» را در کلاب‌هاوس FOLLOW نمایید، MEMBER شوید و NOTIFICATION (علامت زنگوله) را فعال کنید. همچنین ویدیوی برنامه‌های پیشین را می‌توانید در کانال یوتیوب (Gozaar Net) ببینید و بشنوید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک + هشت =