وحید صیاد نصیری نیاز به رسیدگی پزشکی تخصصی دارد

تصویر آرشیو

وحید صیاد نصیری زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج (گوهر دشت) نیاز به درمان تخصصی و رسیدگی پزشکی دارد.

به گزارش گذار، وحید صیاد نصیری زندانی سیاسی محبوس در زندان رجاییشهر ماه‌هاست به دلیل خوراک نامناسب زندان رجایی‌شهر به بیماری‌های گوارشی مبتلا شده‌است. وی از ناحیه ستون فقرات هم دچار آسیب‌های جدی شده است و بارها به بهداری زندان مراجعه کرد، ولی مسئولان زندان با اینکه بیشتر هزینه های درمان این زندانیان بر عهده خودشان است از اعزام آنها برای درمان تخصصی ممانعت می کنند و و تنها به داروی های معمولی و ابتدایی کفایت می‌کنند.

این زندانی سیاسی به همراه تعداد دیگری از زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر، صبح روز ۸ مرداد ۱۳۹۶ به سالن ۱۰ که از مدتها پیش توسط نیروهای امنیتی در حال ساخت و توسعه بود منتقل شدند.

این سالن مجهز به تعداد زیادی دوربین مداربسته و دستگاههای نظارتی است و  دارای حفاظهایی است که آن را از باقی قسمتهای زندان جدا می‌کند.  در این بند که حتی سرویس‌های بهداشتی آن نیز مجهز به دوربین‌های مداربسته است، محرومیت‌های کم سابقه‌ای به زندانیان تحمیل شده است.

وحید صیاد نصیری، مهرماه ۱۳۹۴ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با اتهامات «توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به هشت سال حبس محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۳۰ ماه کاهش پیدا کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه + ده =