به مناسبت ۸ مارس:‌ زنان قهرمان و ظلم‌ستیز سرزمینم روزتان مبارک

زهرا سادات ابراهیمی: امروز هشت مارس روز جهانی زن است. وقتی سخن از زن به میان می‌آید، اکثرا از لطافت و زیبایی و دلبری و مادری، سخن می‌گوییم و شعرها می‌سراییم، اما در عمل نگاه جامعه به زن، نگاهی سراسر تحقیر و عدم استقلال و بهره‌کشی است.
اما، من به چشم خود زنانی را دیدم، چنان بزرگ که در تعاریف متداول نمی‌گنجند، زنانی که از زیبایی و دلبری خود بهره نمی‌برند و حتی حس مادری خود را ایثارگرانه در مسلخ عشق قربانی می‌نمایند تا انسانیت زنده بماند زنانی که اجازه ندادند تا جامعه متحجر و مردانه اسلام نمایان تحقیرشان کند، زنانی که استقلال‌شان را حفظ کرده و تا پای جان در مقابل استعمار و استبداد و دشمنان انسانیت، تمام قد ایستاده و ایستادگی می‌کنند.
من این روز را به چنین زنانی تبریک می‌گویم، به نرگس محمدی، آتنا دایمی، گلرخ ایرایی، نسرین ستوده، مریم اکبری منفرد، مهوش شهریاری، فریبا کمال‌آبادی، فهیمه اعرفی، زینب جلالیان، دختران خیابان انقلاب و…

زنان قهرمان و ظلم‌ستیز سرزمینم روزتان مبارک. بدانید که با وجود شما زن بودن معنایی تازه گرفت، قدردانتان هستیم که شما شهامت را به زنان ایرانی هدیه داده‌اید.

با افتخار میگویم زن هستم
زهرا سادات ابراهیمی

اشاره: مسوولیت محتوای نوشتارها و مقاله‌های ارسالی، بر عهده نویسنده است و گذار (سامانه دموکراسی و داد)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند. هدف این سامانه مهیا کردن تریبونی آزاد برای بیان آرا و دیدگاه‌های مختلف در راستای گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دوازده + 6 =