سیاوش عبقری در نشست وبیناری گذار؛ اصلاح نظام آموزشی به صورت بنیادی، راه کارهایی برای گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی

سیاوش عبقری، فعال سیاسی، در وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، در روز یک‌شنبه ۲۵ مارچ (۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۷)، لازمه رسیدن به ایرانی آزاد را اقدامی فراگیر و همبستگی و برنامه‌ریزی دانست و بر آزادی دین و آزادی از دین تاکید کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از حکومت اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور، از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور رضا بدیعی، منصور اوسانلو، سپهرداد گرگین، سیاوش عبقری، یداله بلدی، عزیز دادیار و جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، یک‌شنبه ۲۵ مارچ ۲۰۱۸ (۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

دکتر سیاوش عبقری، فعال سیاسی، ابتدای سخن، ضمن شاد باش نوروز و آرزوی داشتن ایرانی آزاد، لازمه رسیدن به آزادی را اتحاد، برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی دانست.

سیاوش عبقری، فعال سیاسی، در نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، روز یک‌شنبه ۲۵ مارچ ۲۰۱۸ (۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۷) گفت: «ما ۵ سال است، روی حزب “آزادی و رفاه ایرانیان” کار کردیم که تاکید آن روی اصول رفاهی است و هم اکنون در تدارک کنگره موسس حزب هستیم و چون نمی‌خواستیم فقط روی کاغذ باشیم، ۵ سال است، روی این حزب کار کرده‌ایم و امیدواریم که نقش خودمون را به خوبی ایفا بکنیم.»

دکتر سیاوش عبقری تاکید کرد “البته هیچ گروهی به تنهایی قادر نیست که رژیم ایران را سرنگون و دموکراسی را برقرار بکند و لازمه تقابل با نظام، به همبستگی، فراگیرشدن و برنامه‌ریزی احتیاج دارد.”

این فعال سیاسی، در این نشست وبیناری، گفت :«می‌دانیم که در اپوزیسیون‌ها باورهای مختلفی وجود دارد و ما به آزادی دین و آزادی از دین باور داریم و این وظیفه مهمی است که ما آزادی‌خواهان نقش دین را از سیاست جدا کنیم. دین و اسلام فقط جایش در مسجد است و باور ما این است که دین نباید در هیچ کجای سیاست‌ها جایی داشته باشد تا بتوانیم به آزادی که صحبت می‌کنیم، برسیم. ما هم‌زمان در حال رایزنی هستیم که نشست مقدماتی  با نهادهای مختلف برای تشکیل یک جبهه فراگیر داشته باشیم تا بتوانیم فعالیت‌های وسیع تری داشته باشیم.»

سیاوش عبقری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: «ما در فرهنگ استبدادی بزرگ شده‌ایم و برای اینکه بتوانیم از این رفتار عبور کنیم باید بتوانیم آن را بشناسیم و رفتار دموکراتیک جزوی از آموزش و پرورش ما باشد و البته کم کم این رفتار اصلاح بشود. این نظام اصلاح ناپذیر نیست و باید سرنگون شود.»

گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان سیاوش عبقری در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۲۵ مارچ ۲۰۱۸ (۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۷)، آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × 4 =