تاکید شیرین عبادی دریافت کننده جایزه صلح نوبل بر تغییر رژیم جمهوری اسلامی

«شیرین عبادی» فعال حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳، خواستار تغییر رژیم در ایران شد و با اشاره به تظاهرات سراسری دی ماه در ایران گفت:‌«مردم به صورت خودجوش در ۷۰ شهر به خیابان‌ ریختند و خواهان رفراندوم شدند. من به عنوان یک مدافع حقوق بشر، وظیفه دارم تا به مردم‌ کمک کنم تا به این اهداف برسند»

شیرین عبادی در گفتگویی با نشریه آمریکایی «بلومبرگ» گفت “اصلاحات در ایران «بی‌فایده» است” و با تاکید بر «نارضایتی مردم» ادامه داد “معترضان خواستار تغییر حکومت جمهوری اسلامی هستند.” او بر انجام یک رفراندم تحت نظارت سازمان ملل تاکید کرد.

شیرین عبادی، اخیرا بیانیه ۱۵ نفره برای برگزاری رفراندم در ایران را امضا کرده است، خواستار تحریم های بیشتر بر جمهوری اسلامی شد اما به شیوه ای که به مردم آسیب نرسد. او از جمله تحریم صداوسیمای جمهوری اسلامی را پیشنهاد کرد. عبادی در عین حال افزود: «تغییر رژیم در ایران باید در داخل ایران و توسط مردم ایران اتفاق بیفتد».

شیرین عبادی همچنین از حضور در نشست سازمان «نایاک» در سال ۲۰۱۱ نیز ابراز پشیمانی کرد و آن را سازمانی دانست که به حکومت جمهوری اسلامی نزدیک تر است تا مردم ایران و گفت: «وقتی عملکرد نایاک را بررسی می‌کنم می‌بینم که آنها به آنچه حکومت ایران می‌گوید نزدیکترند تا آنچه مردم ایران می‌خواهند».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × 5 =