رد دعوت مهمانی افطار روحانی توسط چند بازیگر سرشناس

پرویز پرستویی، مهناز افشار، آناهیتا همتی، پرستو گلستانی، فلور نظری، برزو ارجمند، احسان کرمی، سپیده گلچین و  چند هنرمند دیگر با اشاره به مشکلات معیشتی بسیاری از مردم، زلزله‌زدگان کرمانشاه، زندانیان سیاسی و مشکلات دیگر دعوت به میهمانی افطار روحانی را رد کردند.

پرویز پرستویی در توضیح اقدام خود از هشتگ “ما به افطاری نخواهیم رفت” استفاده کرده است. مهناز افشار نیز گفته است “آتنا دائمی به این مراسم دعوت شود.”

آناهیتا همتی اولین بازیگری بود که این دعوت را رد کرد. این اقدام این بازیگران با استقبال کاربران در فضای مجازی روبه رو شده است.

سلام آقای روحانی

با تشکر از دعوت حضرتعالی از شما می‌خواهم به جای من آتنا دائمی (فعال حقوق بشر و زندانی سیاسی) که به تازگی در زندان قرچک ورامین ۳۰ ساله شده و اکنون در زندان اوین به سر می‌برد را دعوت کنید. او جنایتکار نیست فقط برای حقوق انسان‌ها در این سرزمین تلاش کرده.

او برای رد دعوت نبود آزادی بیان، سانسور و عدم توجه به حقوق شهروندی و حقوق زنان و کودکان و حقوق حیوانات،عدم آزادی اندیشه،سواستفاده از هنرمندان،عدم رسیدگی به حقوق زندانیان سیاسی و فعالین اجتماعی و… را از دلایل تصمیم خود برشمرد.

بعلت خالی بودن سفره‌ی مردم، ممنوع الکاری یا ممنوع التصویری یا ممنوع الخروجی یا ممنوع الورودی هنرمندان و خانه نشین شدن آنها و عدم عمل به وعده‌ها بدون هیچ توضیحی و … دعوت رئیس جمهور را رد کرد.

پرویز پرستویی نیز در بخشی از یادداشت خود در کانال اینستاگرام‌اش با عنوان پست موقت نوشت: «نیک می‌دانم که هدف شما از این مهمانى افطار شنیدن حرف‌ها و بیان مشکلات جامعه هنرى از زبان آنهاست. اما تجربه چند سال اخیر نشان داده که شما حتى بیش از ما به این مشکلات واقفید و آنها را به بهانه‌هاى مختلف بیان می‌دارید. اما ظاهرا ما باید فقط دلخوش باشیم که شما در کنار ما هستید و این مشکلات را می‌دانید و می‌گویید.»

او افزود: «ظاهرا شما هم دنبال گوش شنوایى هستید که مشکلات را حل کند و از این نظر دقیقا مانند مایید. درخواسته‌هاى ما و سایر اقشار مردم این روزها چندان تفاوتى با هم ندارد. همه در یک کشتى هستیم و چشم امید به شجاعت و عمل‌گرایى ناخدا بسته‌ایم. باشد که به صخره نا امیدى برنخوریم که سخت‌ترین صخره‌ها است.»

پرستویی در پایان نوشته است: «شاید اگر شما رییس‌جمهور نبودید اکنون همین امکان براى ابراز نظر نیز فیلتر شده بود و همین کوچک هم نتیجه راى به شماست. این‌ها را درک می‌کنیم و ممنونیم اما شما هم ما را درک کنید.»

به نظر می‌رسد با راه افتادن موج اعتراضات سراسری مانند اعتصابات مغازه داران و رانندگان کامیون این حرکت جمعی بازیگران ایرانی، مورد توجه و استقبال عمومی مردم قرار گرفته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شش + 18 =