نهیب علم‌الهدی به کامیون‌داران: مگر اینجا انگلیس و فرانسه است

علم‌الهدی به کامیون‌داران: حالا که دشمن، اقتصاد ما را هدف قرار داده به خاطر لاستیک و کرایه، اعتصاب می‌کنید؟ مگر اینجا انگلیس و فرانسه است؟

به گزارش گذار، احمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد ۱۱ خرداد ۹۷ در نمازجمعه مشهد گفت: «در ۸ سال دفاع مقدس، تمام تدارکات و مهمات پشت جبهه، به وسیله همین اتحادیه کامیون‌داران انتقال پیدا می‌کرد که خودشان افراد جبهه‌ای و متدین بودند. کامیون‌های اینان را خمپاره منفجر می‌کرد، ابزار این‌ها زیر باران توپ دشمن قرار می‌گرفت، بر سر این‌ها بمب انداخته می‌شد اما این‌ها برنگشتند؛ اعتصاب نکردند؛ دست به کاری نزدند و مرد و مردانه ایستادند. این برادران کامیون‌دار ما بدانند این جبهه همین الآن هم هست. چطور شد آن روز ایستادید؟ ماشین‌های شما را خمپاره زدند، بمباران کردند و شما ادامه دادید آن مجاهده و مقاومت خود را؟ الآن که دشمن آمده اقتصاد کشور را هدف قرار داده و می‌خواهد ما را مستأصل کند، شما دست به اعتصاب می‌زنید؟»

علم‌الهدی تاکید کرد که این اعتصاب مثل رفتن از این‌طرف میز به آن‌طرف میز است، با این حساب وی اعتصاب سراسری کامیون داران را مورد شماتت قرار داده و کامیون داران معترض را به نوعی خائن می داند و گفت: «یعنی اتحادیه و صنف کامیون‌داران، الآن به‌عنوان دستیاری امریکا که ما را در مخاطره قرار داده، این‌ها دست به اعتصاب بزنند و اعتصاب کنند؟ این درست است؟ معنای اقتصاد مقاومتی است که ما لاستیک نداریم، خرج‌مان چنین است و کرایه‌مان چنان است؟ اگر بنا شد ما مردم همه مشکلات را تحمل کنیم و مسوولان نیز در مدیریت‌شان جهاد کنند، می‌توانیم در مقابل امریکا بایستیم. اما اگر مردم ما تحمل نکردند و مثل یک کشور غربی کافر فکر کنند اینجا هم فرانسه و انگلیس است و باید دست به اعتصاب بزنند، نمی‌توانیم در مقابل امریکا بایستیم. در انگلیس و فرانسه، دولت مال مردم نیست؛ در فرانسه و انگلیس دولت مال یک‌مشت دزد و چپاولگر است؛ دولت مال افرادی است که آمدند بچاپند و بروند.»

کامیون داران و رانندگان در ایران از حدود دو هفته پیش، در اعتراض به عدم افزایش تعرفه کرایه ها و همینطور هزینه‌های بالای باربری و نرخ های مربوط دست به اعتصاب سراسری زده اند و تاکنون صدها شهر در ایران به این اعتصاب پیوسته اند.

در این مورد بیشتر بخوانیم.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × 4 =