گزارشگران بدون مرز خواستار آزادی فوری امیرحسین میراسماعیلی شد

سازمان گزارشگران بدون مرز، دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷، در اطلاعیه‌ایی خواستار آزادی فوری امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه‌نگار روزنامه جهان صنعت، شد.

گزارش‌گران بدون مرز (RSF) در بیانیه‌ای بازداشت امیر حسین میراسماعیلی روزنامه‌نگار روزنامه جهان صنعت را به تاریخ ۲۱ «۲۰» تیر ۱۳۹۷، محکوم می کند و خواهان آزادی فوری او است.

این خبرنگار گمان می رود در پی انتشار توییتی درباره کمک کمیته امداد امام خمینی به مردم غزه در ماه رمضان بازداشت شده است. کمیته امداد امام خمینی  یکی از نهادهای خیریه و قدرتمند ایران و تحت مهار علی خامنه‌ای است، ثروت و سرمایه‌ای چشمگیر دارد. افزون بر ایران در برخی از کشورهای دیگر از این میان فلسطین، سومالی و افغانستان و… شعبه‌ دارد. امیر حسین میراسماعیلی در پاسخ به توییتی نوشته بود که این « نهاد از پول گردآوری شده مردم ایران به ساکنان غزه کمک کرده است.» فعالیت‌های خارج از کشور کمیته امداد امام خمینی در ایران و به ویژه در ماه‌های اخیر و با شدت گرفتن بحران اقتصادی که بنا بر آمار رسمی دست‌کم بیست میلیوین نفر در زیر خط فقر زندگی می‌کنند، معترضان زیادی دارد.

گفتنی است، امیرحسین میراسماعیلی که پیش از این در تاریخ سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷، بازداشت و پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ،با قید وثیقه آزاد شده بود، ۲۰ تیرماه ۹۷ این بار به اتهام توییتی درباره کمیته امداد، بازداشت و به زندان تهران بزرگ (فشافویه) منتقل شد.

گزارش‌گران بدون مرز یا گزارش‌گران بی سرحد (RSF) انجمنی جهانی در دفاع از آزادی اطلاع رسانی بر مبنای اصل ١٩ اعلامیه جهانی حقوق بشر است. این سازمان در ژوئن ۱٩٨۵ در فرانسه تاسیس شد و به شکل روزمره برای آزادی روزنامه‌نگاران و همکاران رسانه‌ای که به دلیل فعالیت حرفه‌ای خود زندانی شده‌اند تلاش می‌کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 + 13 =