نامه زهرا شفیعی دهاقانی خطاب به محسن رضایی و سایر سرداران

محسن رضایی، نظامی سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: «اگر آمریکا به ما حمله کند هفته اول هزار تا اسیر می‌گیریم و آنها برای آزادی هر اسیر چند میلیارد دلار می‌دهند و مشکلات اقتصادی ما هم حل می‌شود!»

زهرا شفیعی دهاقانی، فعال مدنی، خطاب به محسن رضایی پاسخ داد “بیش از این خود و حاکمیت افسار گسیخته و ناتوان و جاهل و بی سواد را به رخ دنیا نکشید”. وی در همین زمینه نامه‌ای منتشر کرد که متن کامل آن در ادامه آمده است:

ببخشید آقای محسن رضایی، شرمنده که مجبورم پاسخ شما را بدهم که فرموده بودید در هفته‌ی اول ۱۰۰۰ سرباز آمریکایی می‌گیریم و با غرامت میلیارد دلاری آن اقتصاد را نجات می‌دهیم، می‌شود لطف کنید و بیش از این خود و حاکمیت افسار گسیخته و ناتوان و جاهل و بی‌سواد را به رخ دنیا نکشید، به‌خدا ما آبرو داریم، فردا که شما تخت و کرسی خود را به اهلش سپردید و رفتید “انشالله”، دنیا ما را با سخنان فیلسوفانه‌ی شما میزان می‌کند.

ما با چه زبانی به شما بگوییم، از خودتان مایه بگذارید و پشت تریبون‌هایتان لنگ ملت را وسط نکشید، حکایت شما و سردار سلیمانی نقل محافل شده و از باغستان دانش‌تان همینجور در و گهر است که می‌ریزد، شما مردم ایران را چه فرض کرده‌اید؟ به قول دوست با سوادتر از خودتان این ممه را لولو برد، مردم دیگر آن مردم سال‌های گذشته نیستند که جای مهر سوخته بر پیشانی‌تان و عبا و قبای‌تان فریب‌شان دهد. الحمدالله مردم عالم به رسوایی‌هاتان شده‌اند و از بس جانشان به لبشان رسیده با آب و اسفند به بدرقه‌ی‌تان آمده‌اند. اما بس که بدنامید در هیچ کجای جهان جایتان نیست، شگفتا … یادم به سرگردانی شاه افتاد احتمالا روزگاران فلاکت و بی‌کسی و دربدری او را سخت‌تر تجربه خواهید کرد، چرا که شما تاجر دین بودید و نان مردم را به نام اسلام به سفره‌ی خود بردید و چه مردم نجیب و فرشته‌خویی، قدرمان را ندانستید و کیسه کیسه دزدیدید و گردن‌هایتان را قطور کردید، از ملت بیچاره چه می‌خواهید، ماشالله بلااستثنا همگی‌تان چند خانه و چند ماشین و چند ویلا و چند خدم و حشم و چند حساب بانکی درشت دارید، که صغیر و کبیر این ملت را تیغ زدید، تا بر ثروت خود هر روز بیشتر بیفزایید. اما گمان مبرید که می‌توانید این ثروت باد آورده را که از خون جگر مردم بدست آورده‌اید با خود ببرید. اما، سرانجام همه‌ی‌مان مرگ است و مرگ نیز حق، و شما نیز حق دارید تا قبری دو نبش و بزرگ داشته باشید، که آن را مردم شریف ایران به شما هدیه می‌دهند .

آقایان، سروران، سرداران، بزرگواران، علمای قم و فاضلین دربار بروید، ما شما را نمی‌خواهیم، ایران را ترک کنید، بروید، به‌خدا که دزد هم دزدان قدیم، شما روی همه‌ی دزدان را سفید کردید. یعنی جوری جیبمان را زدید که هنوز نفهمیدیم کی و کجا جیب‌مان را غارت کردید …

هر چقدر حساب می‌کنم به خون شهدا که بماند به آبروی زن و مرد و پیر و جوان این مملکت بدهکارید.
راستی آقای ازغندی عزیز، می‌شود بگویید آن روزها که ملت برای رهایی از ذلت به اجبار تحمیل شده جنگیدند و سیصد هزار شهید دادندِ شما کجا بودید؟ لطفا از داده‌هایتان بگویید نه از داده هایمان!

«زهرا شفیعی دهاقانی»

اشاره: مسوولیت محتوای نوشتارها و مقاله‌های ارسالی، بر عهده نویسنده است و گذار (سامانه دموکراسی و داد)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند. هدف این سامانه مهیا کردن تریبونی آزاد برای بیان آرا و دیدگاه‌های مختلف در راستای گذار از حاکمیت اسلامی‌به دموکراسی است.

ویدئوی مرتبط:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 − دوازده =