نامه افشین حسین پناهی در سوگ برادرش

افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و برادر رامین حسین‌پناهی، طی نامه‌ای از تلاش همه فعالین مدنی، گروه‌ها و احزاب تشکر کرد.

افشین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج و فعال محیط زیست در بخشی از نامه‌ی خود نوشت: «سپاسگذار و قدرشناس تمام زحمات و تلاشهای بی‌وقفه شما در پیگیری و پشتیبانی و تلاش خستگی‌ناپذیر شما عزیزان برای ممانعت و جلوگیری از اعدام برادر مبارز و بیگناهم رامین حسین‌پناهی، در طی یک سال گذشتە، هستم.»

وی اشاره کرد “درد من با درد تمامی فعالان مدنی و مبارازان سیاسی ایران مشترک و خواست من با خواست آنان عجین گشتە است”

گفتنی است شمار زیادی از هموطنان در برخی شهرهای کردنشین ایران چهارشنبه ۲۱ شهریور۱۳۹۷ در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی سپاه پاسداران به احزاب کردی اعتصاب کردند.

متن نامه افشین حسین پناهی را بخوانید:

زمزمەای در پیچ‌و‌خم زندان می‌پیچد، اندکی صبر کە سحر نزدیک است

نامەی افشین حسین‌پناهی خطاب بە مردم شریف کردستان و ایران

فعالین مدنی، گروەها و احزاب سیاسی داخل و خارج از کشور
سپاسگذار و قدرشناس تمام زحمات و تلاشهای بی‌وقفه شما در پیگیری و پشتیبانی و تلاش خستگی‌ناپذیر شما عزیزان برای ممانعت و جلوگیری از اعدام برادر مبارز و بیگناهم رامین حسین‌پناهی، در طی یک سال گذشتە، هستم.
امروز با قلبی سوگ‌وار و چشمانی پر از اشک در حسرت از دست دادن رامین کە سرفراز و ایستادە، سربلند از مبارزە برای آزادی و رهایی مردمی کە در حرکتی مدنی و آشتی‌جویانه اینگونه به پاسداشت و دفاع از مبارزان خود برخاستند و بنیان استبداد را به لرزه درآورد، تشکر می‌کنم. من اکنون در بندم و اسیر، اما فارغ از اشراف کامل بە بی‌گناهی خود و حقیقت راە آزادی، درد من با درد تمامی فعالان مدنی و مبارازان سیاسی ایران مشترک و خواست من با خواست آنان عجین گشتە است؛ خواستار احقاق حقوق خود هستم و تا تحقق آن لحظەای درنگ و تردید نخواهم کرد.
ضمن تشکر و سپاس بی‌پایان از تمام یاران و دوستان برای تلاش‌شان در انتقال و رساندن صدای مظلومیت زندانیان سیاسی در بند، یادآور می‌شوم کە عهد ما برقرار است و مبارزە نیز ادامە دارد.

افشین حسین‌پناهی
زندان مرکزی سنندج

با وجود تلاش‌های نهادهای حقوق بشری، مجامع بین‌المللی و فشار افکار عمومی بر قوه قضاییه و مسئولان جمهوری اسلامی، سحرگاه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ حکم اعدام رامین حسین‌پناهی از زندانیان سیاسی کُرد محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج اجرا شد.

افشین حسین‌پناهی، فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، آبان ماه  ۱۳۹۶ در شعبه یکم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی سعیدی به اتهام برگزاری مراسم نوروز و همکاری با یکی از احزاب کردی به هشت سال و نیم زندان محکوم شد.

‎افشین حسین پناهی پیش‌تر در تاریخ ۵ تیرماه سال گذشته پس از بازداشت برادرش، رامین حسین‌پناهی در منزل شخصی خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

‎این فعال مدنی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را در کارنامه خود دارد، در سال ۹۰ طی پیگیری پرونده مرگ مشکوک برادرش”اشرف حسین پناهی” به اتهام ” تبلیغ علیه نظام” به یک سال محکوم و  با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 + 14 =