حسین احمدی‌نیاز: بنیاد حقوق بشر رامین حسین‌پناهی را تاسیس می کنیم

حسین احمدی‌نیاز، یکی از وکلای رامین حسین‌پناهی، معتقد به تاسیس بنیادی است تا بتواند از اعدام رامین‌های دیگر جلوگیری کند.

این وکیل دادگستری در نامه‌ای سرگشاده که در فیس‌بوک شخصی خود منتشر کرده است، می‌گوید: «اعدام رامین بسیار تلخ بود و تلاش کتابهای قانون، استدلال و منطق حقوقی، اعتراض و فشارهای حقوق بشری، التماس و تمنا، خواهش و درخواست، گریه های مادر رامین و هزاران مادر دیگر و … نتوانست مانع اجرای این حکم ناعادلانه شود.»

حسین احمدی‌نیاز نوشته‌است: «رامین اکنون جاودانه شد، اما رامین‌های دیگر در انتظار اعدام و اجرای احکامند. در این بین کسانی هستند که زیر فشار و در سایه‌ی تهدید از حقوق زندانیان سیاسی و محکومان اعدام دفاع می کنند بنابراین اینجانب با همت و تلاش خانواده ی رامین حسین پناهی و تمامی حق طلبان در تلاش هستیم تا “بنیاد حقوق بشر رامین حسین پناهی” را تاسیس کنیم تا برای نجات رامین های دیگر تلاش کنیم.»

متن کامل نوشتار حسین احمدی‌نیاز را در ادامه بخوانید:

بنیاد حقوق بشر رامین حسین پناهی را ایجاد کنیم.

افتخار وکالت و دفاع از رامین حسین‌پناهی را در این یکسال داشتم، تا زمانی که در سنندج بود، اکثر پنج‌شنبه‌ها یا دوشنبه‌ها به ملاقات حضوری او می‌رفتم. رامین هرگز ترس از اعدام نداشت. بسیار شجاع و سترگ بود، نستوه و شجاع بود، او مخالف اعدام و خشونت بود، تمام تلاشش برای آزادی، صلح و دموکراسی و برابری بود، اما افسوس که زور حکومت بیش از قانون بود.

اعدام رامین، بسیار تلخ و دردناک بود، از تهران تا سنندج، از کرمانشاه تا مهاباد، از مریوان تا خراسان، از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب، از ایران تا هلند، از آلمان تا کانادا، از نروژ تا ایتالیا و … نقاط مختلف دنیا در سوگ و بهت این اعدام بودند. همگان او را ندیده دوست داشتند و در تلاش برای نجات او بودند، اما شوربختانه که تلاش کتابهای قانون، استدلال و منطق حقوقی، اعتراض و فشارهای حقوق بشری، التماس و تمنا، خواهش و درخواست، گریه های مادر رامین و هزاران مادر دیگر و … نتوانست مانع اجرای این حکم ناعادلانه شود.

اکنون رامین جاودانه شد اما رامین های دیگر در انتظار اعدام و اجرای احکام هستند. در این بین کسانی هستند که زیر فشار و در سایه ی تهدید از حقوق زندانیان سیاسی و محکومان اعدام دفاع می کنند بنابراین اینجانب با همت و تلاش خانواده ی رامین حسین پناهی و تمامی حق طلبان در تلاش هستیم تا بنیاد حقوق بشر رامین حسین پناهی را ایجاد و تاسیس کنیم تا از یک سو برای نجات رامین های دیگر تلاش کنیم و از دیگر جایزه ی سالانه ی حقوق بشر رامین را به فعالان این حوزه تقدیم کنیم. یاد و خاطره ی رامین زنده خواهد ماند و با تاسیس این بنیاد خودجوش و ارزشمند نفرت از اعدام و نفی آن را ترویج و برای تحکیم کرامت انسانی و نفی خشونت، ارجمندی حیات انسان، لبخند به زندگی انسانی و نجات از جوخه ی دار اعدام و… را ترویج و نشر دهیم.

حسین احمدی‌نیاز-وکیل پایه یک دادگستری

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی به همراه زانیار و لقمان مرادی دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی‌شهر، سحرگاه شنبه ۱۷ شهریور در یکی از پایگاه‌های سپاه پاسداران در تهران اعدام شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

14 + 8 =