گزارشی از تجمع ایرانیان مقیم کارلسروهه آلمان در روز شنبه ۲۹ سپتامبر/ تصویر و ویدئو

شماری از ایرانیان مقیم آلمان روز شنبه ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۷ مهر ۹۷ در مرکز شهر کارلسروهه با برپایی تجمعی از شهروندان آلمانی خواستند همگام با آن‌ها، اعتراض خود را نسبت به  نقض حقوق بشر در ایران نشان دهند.

ایرانیان در مرکز شهر کارلسروهه با در دست داشتن پلاکاردهایی از اتحادیه اروپا خواستند که از حمایت مقامات جمهوری اسلامی ایران دست بردارند و پیشتیبان مردم ایران برای رسیدن به دموکراسی و آزادی باشند.

اجتماع کنندگان در این تجمع تصاویر زندانیان عقیدتی-سیاسی و مطالبی کوتاهی از فعالیت آن‌ها و همینطور نامه نسرین ستوده، وکیل دادگستری محبوس در زندان اوین که به فرزندش نوشته است را به زبان آلمانی بین رهگذران منتشر کردند.

گفتنی است، در این تجمع، صدور احکام اعدام علیه زندانیان سیاسی محکوم شد و اجتماع کنندگان خواستار توقف اجرای حکم اعدام در ایران شدند.

در حین برگزاری تجمع بیانیه‌ای توسط یکی از شرکت‌کنندگان قرائت شد که متن کامل آن بعد از ویدئو آمده است:

“شهروندان گرامی
ما درباره تضییع حقوق بشر در ایران خیلی نگران هستیم. موجی از اعدام‌ها وجود دارد که ایرانی‌های فعال سیاسی و اجتماعی، جوانان دانشجویان، زنان، اقلیت‌های مذهبی، اقلیت‌های قومی، فعالین محیط زیست، وکلا، فعالین حقوق بشر، کارگران، معلمان و بسیاری دیگر را شامل می‌شود. برای مثال در چند روز گذشته ما شاهد اعدام‌هایی در ایران بودیم که در میان آنها سه جوان کُرد بوده اند که بر خلاف اعتراضات سازمان های بین المللی و اشخاص فعال در زمینه حقوق بشر ، اعدام شدند.
بر اساس اظهارات امنستی اینترناسیونال، قوانین ایران یک دختر را در ۹ سالگی و یک پسر را در ۱۵ سالگی بالغ محسوب می کند. در نتیجه مثل افراد بالغ تنبیه، مجازات و حتی اعدام شامل حال آنها می شود. این یک جنایت علیه بشریت است. این تضییع حقوق کودکان بر خلاف کنوانسیون حقوق بین‌المللی حقوق کودک است.
ما ایرانی‌های خارج از کشور در حال گسترش و تقویت فعالیت‌های اجتماعی و آگاهی‌رسانی برای حمایت از حقوق بشر و ارزش‌های دموکراتیک در ایران هستیم.
ما برای آزادی و دموکراسی در ایران فعالیت می‌کنیم و رژیم خودکامه‌ای را که شهروندان آگاه و معترض را با تحت فشار گذاشتن، شکنجه و اعدام پاسخ می‌دهد، نفی می‌کنیم.
زنده باد آزادی”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × 1 =