تعیین وقت رسیدگی به اتهامات حامد آئینه‌وند روزنامه‌نگار و فعال سیاسی

وکیل حامد آئینه‌وند، از تعیین وقت رسیدگی به اتهامات موکلش در روز ۲۰ آبان‌ماه خبر داده‌است.

حسین بیات، وکیل مدافع این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی که هفتم تیرماه هنگام خروج از کتابخانه ملی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌بود، می‌گوید: «پرونده وی با دو اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به منظور اقدام علیه امنیت ملی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع گردیده و وقت رسیدگی به اتهامات مطروحه برای بیستم آبان ماه جاری تعیین گردیده است.»

سرای قلم در ادامه به نقل از این وکیل دادگستری، مقالات منتشر شده این روزنامه‌نگار را در راستای نقد عملکرد قوای سه‌گانه و اجزاء قدرت تفسیر کرده و هدف وی را اصلاح عملکردها و خط مشی‌های سیاسی دانسته است.

حسین بیات تاکید کرده که هیچ‌گونه مدرکی مبنی بر اتهامات طرح شده علیه موکلش وجود ندارد و در پایان ابراز امیدواری کرده که آقای آئینه‌وند از اتهامات وارده تبرئه و به آغوش خانواده باز گردد.

گفتنی است، حامد آئینه‌وند در تاریخ ۷ تیرماه سال ۹۷ هنگام خروج از کتابخانه ملی از سوی نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به بند ۴ سالن ۳ زندان اوین منتقل شد.

وی از زمان بازداشت تا پیش از انتقال به بند عمومی مدت ۴۴ روز را در سلول انفرادی زندان اوین سپری کرده است.

یک منبع نزدیک به آقای آئینه‌وند در این خصوص گفته‌بود: “تحقیقات قضایی و مراحل بازپرسی به اتمام رسیده ولی با این حال بازپرس شعبه ۷ دادسرای اوین از صدور قرار وثیقه برای این حامد خودداری می‌کند”.

حامد آئینه‌وند فعال سیاسی، روزنامه‌نگار و دانشجوی سال آخر دکترای روابط بین‌الملل از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × سه =