شش معلم سقزی از اتهامات تبرئه شدند

شش تن از معلمان سقزی که پس از انجام تحصن معلمان در مهرماه به اداره امکان احضار و سپس دادگاهی شده بودند، از سوی  دادستانی دادگاه عمومی و انقلاب سقز از اتهامات تبرئه شدند.

در پى برگزاری تحصن سراسری معلمان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه، شش معلم سقزی که به اتهام اخلال در نظم عمومی دادگاهی شده بودند، طبق رای صادره شعبه دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب سقز از این اتهام تبرئه شدند.

به گزارش وب سایت حقوق معلم و کارگر، ۱۴ آبان ماه، دادستانى سقز حکم منع تعقیب و تبرئه شش تن از معلمان سقزی به نام‌های طاهر قادرزاده، سلیمان عبدی، علی حسینی، احمد قادری، حمید یزدانی و خالد عبدالهی را به اتهام اخلال در نظم عمومی با شرکت در اعتصاب عمومی معلمان صادر کرد.

گذار پیش از این، از احضار شش تن از معلمین مدارس سقز در  روز ۲۸  مهرماه ۱۳۹۷ به اداره امکان و بازجویی سلیمان عبدی و سید علی حسینی در اداره اطلاعات سقز خبر داده بود.

روز یک‌شنبه ۲۲ مهرماه، در پی فراخوانی که پیش‌تر از سوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان  منتشر شده‌بود، تحصن سراسری معلمان در شهرهای مختلف ایران، در دفتر مدارس آغاز شد.

چند تن از معلمان پس از انجام تحصن در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر در شهرهای تهران، قزوین، بجنورد، سقز، مریوان، کرمانشاه و الیگودرز از سوی نهادهای امنیتی احضار شدند.

در سالیان گذشته، فعالان و تشکل‌های حقوق صنفی معلمان بارها با انتشار بیانیه‌ها و یا برگزاری تجمع‌های مسلمت آمیز در تهران و شهرهای دیگر، از سیاست‌های دولت‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال آموزش و پرورش و نیز فرهنگیان انتقاد کرده‌اند که گاه این اعتراضات با سرکوب و بازداشت مواجه شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نه + 15 =