تداوم بی خبری و نگرانی از وضعیت یک شهروند اهل نصیر آباد

عبدالمجید بهرامزهی، شهروند بلوچ اهل نصیر آباد ۶ ماه پیش به طور ناگهانی بازداشت و خانواده در بی خبری و نگرانی از وضعیت وی بسر می برند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، ۲۰ اردیبهشت ۹۷، عبدالمجید بهرامزهی فرزند عبدالغنی از  سوی ماموران وزارت اطلاعات در ساحل درسا بزرگ شهرستان چابهار بازداشت شد.

گزارش شده که این جوان بلوچ مبتلا به “بیماری اعصاب و روان بوده” و این موضوع نگرانی خانواده را از وضعیت جسمانی وی تشدید کرده است.

به گزارش منابع محلی، خانواده نامبرده یک ماه پس از بازداشت از وضعیت وی هیچ اطلاعی نداشته و فکر می کردند به سفری رفته و نگران حالش بودند.

یک منبع مطلع در این باره گفت: “یک ماه بعد از زندان زاهدان به خانواده اش زنگ زده که من بازداشت شدم و الان در زندان زاهدانم، خانواده وقتی به دیدنش رفتند متوجه شدند حالش از لحاظ روحی خراب است”

این منبع افزود: “عبدالمجید مشکل روحی روانی داشت و تحت مداوای پزشک بود و دارو مصرف میکرد و در زندان به وضعیتش رسیدگی نشده بودخانواده از او پرسیدند چرا بازداشت شدی گفته خودمم خبر ندارم، وقتی خانواده به مسئولان مراجعه کرده گفتند: به اتهام همکاری با گروهک”

این منبع آگاه در پایان گفت: “خانواده به مسئولان گفتند این که مشکل اعصاب و روان دارد، و بیگناه است، تا اینکه گفتند سند بیاورید آزادش می کنیم، خانواده سند آوردند وقتی مراجعه کردند گفتندکه عبدالمجید را به تهران منتقل کردند به “اتهام همکاری با گروهک” بدون اینکه به خانواده خبر بدهد  در واقع کسی اصلا نمیداند حتما تهران است یا زاهدان، ، وضعیت خودش هم وخیم است، هیچ خبری هم نداده تماسی هم نگرفته و ۳ هفته است کاملا خانواده از حالش بی خبر است.

گفته می شود، انتقال پرونده نامبرده به تهران و سکوت مسئولان در مورد این زندانی گمانه زنی های مختلفی ایجاد کرده و بر نگرانی خانواده نیز افزوده است.

عبدالحمید بهرامزهی دارای هیچ سو سابقه ای نبوده و متاهل و دارای دو فرزند است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

13 − یک =