مسعود باباپور فعال سیاسی به ۱۳ سال حبس محکوم شد

مسعود باباپور، فعال سیاسی، به ۱۳ سال حبس و ۲ سال محرومیت از حقوق اجتماعی پس از اتمام حبس محکوم شد.

به گزارش گذار، مسعود باباپور، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق به اتهامات “بر هم زدن امنیت کشور، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ سال حبس و ۲ سال محرومیت از حقوق اجتماعی پس از اتمام حبس محکوم شد.

این زندانی سیاسی سابق، دلیل صدور این حکم را عدم همکاری با سازمان اطلاعات سپاه دانسته و در این خصوص در توییتر شخصی‌اش نوشته‌است: «عدم همکاری با سازمان اطلاعات سپاه برای اعترافات اجباری و خودداری از پرونده‌سازی علیه دیگران برایم ۱۳ سال حبس و ۲سال محرومیت از حقوق اجتماعی به ارمغان آورد. از کران تا به کران لشکر ظلم است ولی از ازل تا به ابد فرصت درویشان است.»

باباپور سال ۸۷ و در پی شرکت در تجمعات کنکوری‌ها مقابل سازمان سنجش و مجلس در ماجرای اجرای مصوبه بومی گزینی وزارت علوم بازداشت شده بود.

او همچنین سوم مرداد ۸۸، یک هفته در بازداشت بود و پس از آن در ۱۲ آذر ۸۸ هنگام خروج از دانشگاه بازداشت شده و ۷۰ روز در حبس انفرادی بود. پس از آن او به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

مسعود باباپور در تیرماه سال ۹۰ در دادگاه دیگری، به اتهامات تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم و تمرد از دستور پلیس به ۶ ماه حبس قابل خرید و ۹ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. او در تیرماه ۹۳ نیز به مدت یک ماه بازداشت بود و به قید وثیقه آزاد شد.

باباپور نهایتا در سال ۹۷ و آخرین دادگاهش به ۱۳ سال حبس محکوم شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − دوازده =