بازداشت یکی از هواداران محمدعلی طاهری در تهران

یکی از هواداران محمدعلی طاهری، از سوی ماموران امنیتی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش گذار، مصطفی خسروی، یکی از هواداران محمدعلی طاهری، روز دوشنبه ۱۲ آذرماه مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده‌است. گفته شده تلاش نزدیکانش برای آزادی او تا کنون نتیجه‌ای نداشته و خانواده آقای خسروی امکان تهیه وثیقه‌ای که برای او تعیین شده را ندارند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت:‌ «آقای خسروی روز دوشنبه ۱۲ آذرماه به قصد اعتراض به روند رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری، مقابل مجلس شورای اسلامی رفته بود که همان‌جا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد».

این منبع افزود: «آخرین اطلاعی از که او داریم این است که وی را به بند دو الف اوین منتقل کرده بودند و در طول این مدت چند بار تماس تلفنی با خانواده‌اش گرفته، اما از سوی اطلاعات سپاه برای آزادی‌اش ۲۰۰ میلیون وثیقه خواسته شده که خانواده‌اش به هیچ عنوان امکان تهیه این میزان وثیقه را ندارند».

این منبع افزود: «پیش از این شماری از هواداران محمدعلی طاهری، با انتشار بیانیه‌ای، در شبکه های اجتماعی جهت نشان دادن اعتراض خود به روند ناعادلانه رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری خواستار برپایی تجمعی اعتراضی در روز دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت دو بعد از ظهر، مقابل مجلس شورای اسلامی بودند».

مصطفی خسروی پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۶ در تحصن اعتراضی امامزاده صالح تجریش به همراه چند تن دیگر از هواداران محمدعلی طاهری بازداشت شده بود.

پیش تر و تنها طی دو روز، ۱۷ تن از هواداران محمدعلی طاهری، در استان‌های اصفهان و البرز بازداشت شده‌ بودند.

در شهریورماه نیروهای اطلاعات سپاه در شهر گرگان نیز با یورش به منازل چند تن از هواداران محمدعلی طاهری، شماری از آنها را بازداشت و به زندان مرکزی گرگان‌ منتقل کرده‌بودند.

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سال گذشته نیز از بازداشت بیش از ۳۰ نفر از اعضای این گروه در اصفهان، نجف آباد و شاهین شهر خبر داده بود.

محمدعلی طاهری، زندانی محبوس در زندان اوین و بنیانگذار عرفان حلقه پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، به ۵ سال حبس تعزیری متهم شد.

این زندانی عقیدتی که به گفته هوادارانش، با کارشکنی اطلاعات سپاه از آزادی‌اش ممانعت می‌شود، “در مهرماه سال جاری از سوی مخالفانش در شبکه‌های اجتماعی تهدید شد که در صورت آزادی‌اش او را اعدام انقلابی (ترور) خواهند کرد”.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش‌تر در همین خصوص گزارشی منتشر کرده‌بود.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرادرمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین‌بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

گفتنی است اطلاعات سپاه و موسسات وابسته به آن مانند بهداشت معنوی، نجات از حلقه و فرقه نیوز بارها ضمن انتشار اطلاعیه‌های گوناگون در وبسایت‌های خود و نشست‌های مختلف در سیمای جمهوری اسلامی در ارتباط با اداره فرق و ادیان، اعضای «عرفان حلقه» و هواداران محمدعلی طاهری را به ایجاد «تشکیک» در عقاید مذهبی مردم متهم می‌کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 3 =