احمد تقوایی در نشست وبیناری گذار؛ بیان راه‌کاری جهت وحدت بین همه گروه‌ها

احمد تقوایی، پژوهشگر و تحلیل‌گر سیاسی، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۸ (۲ دی‌ماه ۱۳۹۷) به بیان راه‌کاری برای وحدت بین همه گروه‌ها و احزاب پرداخت و چالش‌ها و موانع رسیدن به این اتحاد را بیان کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۸ (۲ دی‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

احمد تقوایی، در این نشست وبیناری گفت: «دولت‌هایی که روی کار آمدند، چه در دوره گذشته و چه در دوره کنونی تعهدات خود را نقض کردند که یکی از آن تعهدات همین اعلامیه جهانی حقوق بشر است. بنابراین یک اصل بیشتر وجود ندارد و آن این است که گروه‌های سیاسی تعهد بدهند که روی تعهدات جهانی ایران، متحد خواهند ماند و آنرا نقض نمی کنند. اما اصل دومی وجود دارد و آن این است که هر گروهی باید یک کمیته‌ای تشکیل دهد که شامل متخصصینی باشد که به تعهدات ایران وارد هستند و اجازه ندهند که این گروهی که به عنوان مثال شروع به اتحاد می‌کند، مواضعی را بگیرد که با آن تعهدات در تناقض باشد».

این فعال سیاسی اضافه‌کرد: «مبانی وحدت اتفاق ساده‌ای است و قبل از هر چیزی تعهد به قراردادهای بین‌المللی است و یکی از مشکلات دوره شاه و مشکلات حکومت اسلامی این است که تعهد به حقوق بشر را نقض کردند».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان احمد تقوایی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز ۲۳ دسامبر ۲۰۱۸ (۲ دی‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 − 6 =