گزارشی از آخرین وضعیت احمد تقوی، معلم بازنشسته ابهری

احمد تقوی، معلم بازنشسته اهل ابهر که سوم دی‌ماه از سوی ماموران اداره اطلاعات شهرستان ابهر بازداشت شده‌بود، به بازداشتگاه اداره اطلاعات زنجان منتقل شده‌است.

به گزارش گذار، به احمد تقوی، فعال صنفی و معلم بازنشسته اهل ابهر که در پی سخنرانی در تجمع اعتراضی بازنشستگان ابهر بازداشت شده‌بود، اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “تبلیغ علیه نظام” تفهیم و برای او قرار بازداشت موقت صادر شده‌است.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «آقای تقوی بعد از بازداشت به اداره اطلاعات زنجان منتقل شد و اتهامات “اخلال در نظم عمومی” و “تبلیغ علیه نظام” به این معلم بازنشسته تفهیم شده و قاضی پرونده برای اتهام “اخلال در نظم عمومی” قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و برای اتهام “تبلیغ علیه نظام” قرار بازداشت موقت تا زمان برگزاری دادگاه صادر کرده است».

این منبع افزود: «از زمان بازداشت وی تا کنون دوستان و خانواده آقای تقوی تلاش زیادی کردند که تا زمان دادگاه با سپردن وثیقه آزاد شود، ولی مقامات قضایی مخالفت کرده و همچنان در بازداشت به‌سر می‌برد».

گفته شده بود که این معلم بازنشسته روز ۲۸ آذرماه در میان جمعی از بازنشستگان ابهر، در مقابل فرمانداری این شهر که اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند، سخنرانی اعتراض آمیزی کرده‌بود.

پیش‌تر یک منبع نزدیک به خانواده احمد تقوی به کمپین گفته بود: «او پس از سخنرانی چند تماس تلفنی مشکوک از یک نهاد امنیتی داشت و به نظر می‌رسد که این بازداشت در خصوص ایراد همان سخنرانی باشد».

آقای تقوی پیش از بازداشت به دوستان خود گفته بود “اگر بازداشت شدم دست به اعتصاب غذا می‌زنم”

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هشت + 9 =