بازداشت چند تن از فعالان محیط زیست در کامیاران

روز گذشته، ماموران اطلاعات کامیاران، یک شهروند ساکن روستای “الک” و از فعالان محیط زیست این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

روز شنبه ۱۵ دی‌ماه، ماموران اداره اطلاعات کامیاران، با یورش به محل کسب “عیسی فیضی” بدون در دست داشتن حکم قضایی اقدام به بازداشت وی کردند.

عیسی فیضی از فعالین محیط‌زیست شهرستان کامیاران و از اعضای سابق شاخە کردستان حزب وحدت ملی بودە که با اتهام «همکاری با یکی از احزاب مخالف حکومت» بازداشت شده است.

از سوی دیگر روز سه‌شنبه ۱۱ دی‌ماه نیز سه فعال محیط‌زیستی دیگر با نام‌های “رضا اسدی”، “هادی کمانگر” و فاضل قیطاسی” نیز از سوی ماموران اداره اطلاعات شهر کامیاران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

طی روزهای اخیر چند شهروند کُرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. فاضل قیطاسی، رضا اسدی، هادی کمانگر و حسین کمانگر در میان بازداشت شدگان هستند که طی روزهای اخیر در کامیاران بازداشت شده اند.

گفته شده راشد منتظری هم از فعالان شهرستان کامیاران طی روزهای اخیر بازداشت شده است.

با توجه به پیگیری‌های  انجام‌شده تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری این شهروندان اهل کامیاران، اطلاعی در دست نیست و خانواده این افراد در بی‌خبری و نگرانی از وضعیتشان بسر می‌برند.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

20 + 1 =