دو شهروند بازداشتی از اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شدند

دو شهروند اهل مریوان که در مهرماه سال جاری بازداشت شده بودند، پس از اتمام مراحل بازجویی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۶ دی‌ماه، حمید پروازه و محمد پروازه، دو شهروند اهل روستای نی از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان، پس از اتمام مراحل بازجویی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مریوان منتقل شدند.

اتهام مطروحه علیه این دو شهروند اهل مریوان «همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام» بوده است اما از مصادیق مربوط به این اتهام اطلاعی در دست نیست.

«حمید پروازه» ۲۸ ساله، روز ۲۶ مهر و «محمد پروازه» ۲۱ ساله، روز جمعه ۲۷ مهر به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش‌تر در گزارشی به بازداشت این دو و چند تن دیگر از شهروندان روستای نی اشاره کرده‌بود.

گزارش شده که بازداشت این افراد بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی صورت گرفت و ایشان تا هنگام انتقال به زندان، نتوانسته بودند با خانواده‌های خود ارتباط برقرار کنند. طی مراحل بازجویی هم به وکیل دسترسی نداشته‌اند.

به غیر از این افراد تاکنون یک شهروند دیگر از اهالی روستای نی به نام «سلمان افرا» ۲۲ ساله فرزند رحمت همچنان در بازداشتگاه اطلاعات سنندج تحت بازجویی است. سلمان افرا روز ۲۷ آبان با اتهام مشابهی بازداشت شده‌ بود.

روستای” نی” از توابع شهرستان مریوان و در بخش مرکزی این شهرستان واقع است و با قرار داشتن در فاصله پنج کیلومتری جنوب غربی شهر، جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر را در خود جای داده است. قدمت روستا در محل کنـونی آن به حدود ۱۵۰ سال پیش باز می گردد و قبل از آن تاریخ روستا در محلی واقع در یک کیلومتری محل کنونی قرار داشته که اکنون به ( ده کهن) معروف است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − 1 =