امیر جواهری لنگرودی در نشست وبیناری گذار؛ استفاده و بهره‌گیری از تمام ابزارهای لازم

امیر جواهری لنگرودی، فعال سیاسی و مدافع حقوق کارگران، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، روز یک‌شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۱۹ (۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) بر لزوم بهره‌گیری از تمام ابزارها تاکید کرد و از همه کنشگران خواست که به هر طریقی که می‌توانند صدای فعالان درون کشور باشند.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، روز یک‌شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۱۹ (۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

امیر جواهری لنگردوی، فعال کارگری، در این نشست وبیناری به اعتراضات اخیر در ایران اشاره کرده و از بازداشت مجدد سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و در زندان ماندن علی نجاتی و بازداشت اعضای کانون نویسندگان ایران، انتقاد کرد.

این فعال کارگری، در بخشی از سخنانش از مستند طراحی سوخته نام برد که باعث واکنش شماری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده و انتقاد فعالان حقوق بشر را در پی داشته‌است.

جواهری لنگرودی، افزود: «معنای شعارها را اکنون؛ همه مردم می‌فهمند و می‌شنوند، اما مستند سازان چشم خود را بسته و گوششان نمی‌شنود و طوفانی علیه ظلمت برخاسته که لازم است آقایان مستندساز این‌ها را ببینند».

آقای جواهری گفت: «اما وظیفه ما این در سوی جهان، استفاده و بهره گیری از تمام ابزارهای دم دستمان است. مانند مراجعه جمعی و فردی و به هر شکلی به دفاتر اتحادیه ها و احزاب. دوستان و افراد اهل قلم در تبعید هم باید از هم‌کیشان خود در کشور دفاع کنند».

وی در انتها ضمن اظهار امیدواری برای در کنار یکدیگر بودن گفت: «با برخورداری از وحدت عمل، اتحاد عمل و با اتکا به خودمان سخن‌گوی معترضان در جهان باشیم که این‌هم وظیفه سنگین کنش‌گران خارج کشور است».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان امیر جواهری‌لنگرودی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۲۷ ژانویه ۲۰۱۹ (۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

توجه: برای اطلاع از نشست وبیناری بعدی به این آدرس مراجعه کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 − چهار =