از درمان زندانیانی که در حمله گارد زندان رجایی‌شهر آسیب دیده‌اند، خودداری می‌شود

از درمان زندانیان عقیدتی اهل سنتی که طی حمله گارد زندان رجایی‌شهر کرج، در روز چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷، آسیب دیده‌اند، به دستور رییس زندان، خودداری می‌شود.

به گزارش گذار، برخی زندانیان عقیدتی اهل سنت محبوس در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ و زندانیان محبوس در سلول‌های انفرادی نیاز به درمان فوری دارند، اما بنا به دستور رییس زندان، از درمان آن‌ها جلوگیری می‌شود.

یک منبع آگاه به رادیو فرهنگ گفت: «برخی زندانیان از شدت جراحات وارده، نیاز به درمان فوری دارند و آثار کوفتگی و شکستکی در آن‌ها مشهود است».

این منبع افزود: «آن کسانی که به بند بازگردانده شدند، از جمله مریوان کرکوی از ناحیه پشت سر آسیب دیده و حالت تهوع دارد و چشمانش سیاهی می‌رود و بارها برای اعزام به بهداری جهت درمان اقدام کرد، اما در پاسخ به او گفته‌اند دستور رییس زندان است و نباید به بهداری اعزام شوید».

منابع آگاه تایید کرده‌اند؛ حمله روز چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷، به زندانیان عقیدتی اهل سنت محبوس در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ با دستور قضایی قاضی مقیسه و پشتیبانی وزارت اطلاعات بوده و توسط رییس زندان، غلامرضا ضیایی و فتنه انگیزی رییس اندرزگاه، محمد گودرز و رییس بازرسی زندان، آقای درزی و معاون سلامت زندان، حسن قبادی و رییس حفاظت، آقای محمدی و رییس گارد، آقای باقری و رییس یگان حفاظت، سرهنگ کریمی اتفاق افتاده‌است.

پیش‌تر گزارش شده‌بود، زندانیانی که به انفرادی منتقل شده‌اند، دست به اعتصاب غذا زده‌ و خواستار رسیدگی به وضعیت خود هستند.

روز چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷، گارد زندان رجایی‌شهر کرج، به همراه رئیس زندان، نیروهای وزارت اطلاعات و تعداد زیادی لباس شخصی، با یورش به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان که محل نگهداری ده‌ها تن از زندانیان سنی مذهب است، چند تن از آنان را مجروح و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کرده و عده‌ای را نیز به سلول‌های انفرادی منتقل کردند.

زندانیانی که به انفرادی منتقل شده‌اند، با دست بند و پابند نگهداری شده و دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

یک منبع آگاه در این خصوص گفته‌بود: «حدود ساعت ۹ صبح  روز چهارشنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۷، ، گارد زندان رجایی‌شهر که حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن بودند، به همراه رییس زندان، غلام‌رضا ضیایی، چند از نیروهای وزارت اطلاعات و لباس شخصی، به طور وحشیانه و با هدف رعب و وحشت و قدرت نمایی به سالن ۲۱ اندرزگاه هفت زندان رجایی‌شهر حمله کردند و بسیاری از زندانیان اهل سنت را مورد ضرب و جرح قرار دادند و وسایل شخصی زندانیان را تخریب کردند. این ضرب و شتم و تخریب وسایل شخصی تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه داشت و زندانیان را با الفاظ بسیار رکیک، فحاشی به خانوادها، توهین به اهل سنت، باورها و مقدساتشان مورد آزار و اذیت و هتاکی قرار دادند.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − چهار =