میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار؛ دموکراسی در ایران

میثاق پارسا در نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی ضمن اشاره به سابقه دموکراسی در ایران، به علل ناکامی دموکراسی در این کشور پرداخت.

به گزارش گذار، این استاد ایرانی در آمریکا، با اشاره به سوابق دموکراسی در ایران (پیشینه و حال)، با برشمردن نکاتی از علل ناکامی دموکراسی در ایران و همچنین به تحلیل‌های مرتبط در این زمینه پرداخت.

این نویسنده و روشنفکر ایرانی از جمله محققان و اساتید ایرانی برجسته در دانشگاه‌های آمریکا است که درباره دموکراسی در ایران کتابی به همین نام نوشته است و در جریان نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، به اندیشه کلی، نظریات و نتایج این کتاب نیز اشاره کرد.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به سخنان میثاق پارسا در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۳ آگست ۲۰۱۷ (۲۲ مردادماه ۱۳۹۶) آمده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دوازده − یک =