یدی بلدی در نشست وبیناری گذار؛ دموکراسی و ضایعات حکومت اسلامی در ایران

یدی بلدی در نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، به تاثیرات منفی حاکمیت اسلامی بر جامعه ایران و نسبت آن با دموکراسی پرداخت.

به گزارش گذار، این جامعه‌شناس کرمانشاهی با اشاره به ضایعات حکومت اسلامی در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی جامعه ایران، گفت: از آنجایی که در کشور ما توزیع و تقسیم ثروت عادلانه نیست و همه مردم از امکاناتی که وجود دارد بهره‌مند نیست، و از سویی وجود دیکتاتوری مذهبی و ایدئولوژیکی، ضایعات بسیار عمیقی را در جامعه به وجود آورده است…

یدی بلدی با نگاهی به وضعیت رشد جمعیت، آمار بیکاری، فروپاشی ارزش‌های اخلاقی، تجاوز به کودکان، نابودی خانواده‌ها، دختران فراری، کاهش سن تن فروشی، اعتیاد و آسیب‌هایی از این دست، همچنین به افزایش آمار زندانیان سیاسی در ایران پرداخت.

این کنشگر سیاسی ساکن آلمان در جریان نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، همچنین درگذشت عباس عاقلی زاده مبارز سیاسی چپ در روز دهم آگست ۲۰۱۷ (نوزدهم مرداد ۱۳۹۶)، را تسلیت گفت و به نقش او در پهنه سیاسی ایران اشاره کرد.

یدی بلدی از جمله زندانیان سیاسی و مبارزان باسابقه آزادیخواه کُرد است که در سال‌های پیش از انقلاب در زندان‌های رژیم شاه محبوس بود. او کماکان و به صورت مستمر با نوشتن مقالات انتقادی و روشنگرانه و همچنین با انجام فعالیت‌ها و برپایی میتینگ‌های سیاسی و اعتراض‌های حقوق بشری حضور موثر دارد.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به سخنان یدی بلدی در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۳ آگست ۲۰۱۷ (۲۲ مردادماه ۱۳۹۶) آمده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × دو =