گفتگوی رضا بدیعی با حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی؛ اتحاد و همگرایی‌ها برای گذار از استبداد

گفتگوی رضا بدیعی با حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی؛

اتحاد و همگرایی‌ها برای گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی محور گفتگوی رضا بدیعی و حشمت طبرزدی بود.

در ادامه سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، «حشمت طبرزدی»، فعال سیاسی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران و سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ (۳ اسفندماه ۱۳۹۷) دیدگاه‌ها و تجربیات خود را برای همگرایی و اتحاد در زمینه گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مخاطبان به اشتراک گذاشت.

حشمت طبرزدی در بخشی از سخنان خود گفت: «ما همواره ۵ محور را به همه دموکراسی‌خواهانی که خواستار گذار دموکراتیک از رژیم جمهوری اسلامی به یک رژیم سکولار دموکراسی‌خواه، هستند برای ائتلاف و اتحاد پیشنهاد داده‌ایم».

آقای طبرزدی، در ادامه به این ۵ محور اشاره کرد و آن‌ها را برشمرد:

“۱- سکولاریسم به معنای واقعی کلمه در همه حوزه‌ها یعنی جدایی دین از سیاست و حکومت

۲- اصل تمامیت ارضی

۳- عدم قدرت متمرکز یا غیر مرکزگرا

۴- اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون‌های مربوطه

۵- تحقق برابری و دموکراسی واقعی در ایران”

این فعال سیاسی اضافه‌کرد: «فکر می‌کنیم این چند محور می‌تواند پایه‌ای برای همه دموکراسی‌خواهانی باشد تا ایرانی مترقی و پیشرفته و ایرانی قدرت‌مند و متعلق به همه ایرانیان داشته‌باشیم».

حشمت طبرزدی، در ادامه این گفت‌و‌شنود در این خصوص توضیحاتی را شرح داده و راه‌کارهای خود را برای رسیدن به این موارد ارائه داد.

آقای طبرزدی تاکید کرد: «مخاطبان ما اصلاح‌طلبان نیستند، چرا اصلاح‌طلبان خواهان حفظ نظام موجود هستند و بنابراین گفته‌های ما خطاب به اپوزیسیون‌هایی است که می‌خواهند رژیم جمهوری اسلامی را تغییر بدهد».

در ادامه، فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی رضا بدیعی با حشمت طبرزدی، آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 × چهار =