امیر جواهری لنگرودی در نشست وبیناری گذار؛ گزارشی از تداوم بازداشت چند فعال کارگری و دلایل بازداشت فعالان در ایران از سوی حاکمیت

امیر جواهری لنگرودی، فعال سیاسی و مدافع حقوق کارگران، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، روز یک‌شنبه ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ (۵ اسفندماه ۱۳۹۷) گزارشی از تداوم بازداشت چند فعال کارگری و دلایل بازداشت فعالان در ایران توسط حاکمیت ارائه داد و نظر خود را در خصوص دوران گذار از استبداد بیان کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ (۵ اسفندماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

امیر جواهری لنگرودی، تاکید کرد که باید نگاهی به مجموعه فقر موجود در جامعه داشت، تا این امکان فراهم شود که حدی با واقعیت‌های جامعه آشنا شده و چاره‌ای برای آن‌ها اندیشید.

وی از تداوم بازداشت اسماعیل بخشی اظهار نگرانی کرد: «ماموران امنیتی در هنگام بی‌هوش شدن این کارگر در هنگام ملاقات خانواده‌اش مورد شماتت قرار دارند و باید از او حمایت همه جانبه کرد».

این فعال کارگری اضافه‌کرد: «ما باید صدای بی‌صدایانی باشیم که هیچ رسانه‌ای ندارند و بلندگوی آن‌ها در مجامع بین‌المللی و حقوق بشری باشیم و بایستی با هم و در کنار هم زبانی واحد پیدا کنیم».

“در پروسه گذار یک حدی وجود دارد که وضعیت ما را نسبت به هم تعریف می‌کند و باید این حد را شرح دهیم و آن‌هایی که در این مرحله موضع خود را روشن نکرده‌اند، بشناسیم.” از دیگر گفته‌های این فعال کارگری بود.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان امیر جواهری لنگرودی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ (۵ اسفندماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده + 5 =