گفتگوی بهرام مشیری با حشمت طبرزدی پیرامون اوضاع ایران

بهرام مشیری، مورخ و پژوهشگر و حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران، در برنامه تلویزیونی سرزمین جاوید، روز دوشنبه ۴ مارس ۲۰۱۹ برابر با ۱۳ اسفندماه ۹۷ گفتگو کردند.

آقای طبرزدی که تا کنون بیشتر از ۱۵ بار بازداشت شده و چندین مرتبه به زندان افتاده‌است، در ابتدا از دلایل بازداشت‌ و احکام صادر شده، علیه خود صحبت کرد و گفت: «فعلا به شش سال حبس محکوم شده‌ام و در انتظار دادگاه تجدیدنظر هستم».

وی اشاره کرد که ساختارهای حکومت اسلامی بر پایه حکومت فردی است و اصل ساختار ایرادی اساسی دارد و بر پایه تفکر دینی است.

“به مرور ناکارآمدی حکومت مشخص شده و الان خودش را نشان داده و مانند ساختمانی می‌ماند که زیربنای آن تحمل وزن آن را ندارد.”

“رکود اقتصادی به ویژه در دو سال اخیر بسیار شدید شد و شرایط اقتصادی مردم سال به سال بدتر شد و از قیام دی‌ماه مسائل اقتصادی برای مردم برجسته‌تر شد و اکنون جنبش دموکراسی‌خواه تحت تاثیر آن قرار دارد و حتی طبقه متوسط هم اعتراض دارد.”

آقای طبرزدی، سخنگوی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران، در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه داد: «در سال‌های گذشته گاهی حکومت مجبور به عقب‌نشینی شده‌است که حتی در شهرهای دورافتاده یک سری کلیشه‌ها عوض شده و کاملا مشهود است که حکومت نمی‌تواند برخی مسائل را کنترل کند. تا جایی که حتی شرایط در زندان نیز عوض شده‌است».

بهرام مشیری و حشمت طبرزدی در ادامه این گفت‌گوی تلویزیونی پیرامون اوضاع کنونی ایران و جنبش‌های سراسری شکل گرفته و دلایل آن صحبت کردند.

در بخشی از این گفت‌و‌شنود، حشمت طبرزدی ایده‌آل‌ها و مقاصد سیاسی خود را با مخاطبین به اشتراک گذاشت.

در ادامه، فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی بهرام مشیری با حشمت طبرزدی، آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

 

.

 

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

11 + پانزده =