یادداشتی از زهرا ابراهیمی به مناسبت روز جهانی زن

«زهرا سادات ابراهیمی»؛ روز جهانی زن را تبریک می‌گویم، اما نه به زنانی که برای زن بودن خود اهمیت قائل نیستند و زنانگی را در اندام و صورتی زیبا جستجو می‌کنند و تن معصوم خود را به تیغ جراحی سپرده و هزار پاره می‌کنند تا زیبایی تصنعی کسب نموده و مورد پسند واقع شوند، زنانی که خود واقعی خود را دوست ندارند. روز زن را به زنانی تبریک نمیگویم که چماق توهین و بی نزاکتی شان را بر سر همنوعان خود می‌کوبند تا حجابشان را رعایت کنند تنها به یک دلیل، آنهم این است که مبادا فیل همسرانشان به یاد هندوستان بیفتد و برای توجیه این رفتار دین را مستمسک قرار می‌دهند.

تبریک نمی‌گویم به زنانی که برای آغاز زندگی مشترک، برای خود نرخ و قیمتی به نام مهریه تعیین می‌کنند. زنانی که اوج زنانگی خود را آشپزی و خوش لباسی و خوش اندامی و خوشخوابی می‌دانند. زنانی که با مطالعه بیگانه‌اند و بهانه‌شان کمبود وقت است. زنانی که از تبعیض‌ها و ظلمهایی که توسط مردان بر آنان روا شده همیشه می‌نالند اما فراموش کرده‌اند که خودشان مروج فرهنگ مردسالاری و زن ستیزی هستند و چنین مردانی را در دامان خود پرورش داده اند.
راستش را بخواهید معتقدم مسبب تمام مشکلات و تبعیض ها و تحقیرها و اسارتهایی که گریبانگیر زنان است خود زنان هستند.
روز زن را به زنانی تبریک میگویم که زن بودن را در ظاهر خلاصه نمیکنند و به معنای حقیقی کلمه زن هستند زنانی که پسرانشان را چنان تربیت میکنند که برای زن نیز چون مردان ارزش قائل شده و به زن به چشم یک انسان نگاه میکنند و نه فردی که اوج تواناییش زائیدن است. روز زن بر تمام زنانی که به خودباوری رسیده اند مبارک، زنانی که تجلی عشقند.
«زهرا سادات ابراهیمی»

اشاره: مسوولیت محتوای نوشتارها و مقاله‌های ارسالی، بر عهده نویسنده است و گذار (سامانه دموکراسی و داد)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند. هدف این سامانه مهیا کردن تریبونی آزاد برای بیان آرا و دیدگاه‌های مختلف در راستای گذار از حاکمیت اسلامی‌به دموکراسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × 1 =