سه زندانی تبعه خارجی در زندان وکیل‌آباد مشهد اعتصاب غذا کردند

سه تن از زندانیان تبعه خارجی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت حقوقی خود دست به اعتصاب غذا زدند.

سه زندانی تبعه خارجی که در بند ۶ زندان وکیل آباد مشهد نگهداری می‌شوند به‌خاطر بلاتکلیفی وضعیت پرونده خود دست به اعتصاب غذا زدند.

هویت این زندانیان، «فهد عبید سلوم عبدالشمری» از کشور کویت، «ابراهیم منصور جمعه» از کشور بحرین، “مایکل آر وایت” از کشور آمریکا اعلام شده است.

این افراد از تاریخ ۱۵ اسفندماه اعلام اعتصاب غذای کامل کرده و از مجامع بین‌المللی و تمامی نهاد های حقوق بشری و مردمی درخواست کمک کرده‌اند.

از جزئیات پرونده «ابراهیم منصور جمعه»و «فهید عبید سلوم عبدالشمری» دو زندانی تبعه خارجی تاکنون اطلاعی در دست نیست اما از میان اعتصاب کنندگان، «مایکل آر. وایت» یک سرباز پیشین ارتش آمریکا است که برای دیدار با دوست دختر خود به ایران سفر کرده بود، او از تابستان گذشته در ایران زندانی شده است.

جوآن وایت، مادر مایکل آر. وایت ۴۶ ساله، روز دوشنبه ۱۷ دی به نیویورک تایمز گفت که پسرش قرار بود جمعه ۷ مرداد با پرواز امارات به آمریکا بازگردد، اما هرگز برنگشت.

خانم وایت می گوید که از طریق وزارت خارجه آمریکا مطلع شده که پسرش در ایران زندانی است.

مادر این آمریکایی تایید کرده که مایکل وایت قبلا هم برای دیدن دوست دخترش به ایران رفت و آمد کرده بود.

مادر این نظامی سابق به نیویورک تایمز گفته است که وزارت خارجه آمریکا از طریق سفارت سوئیس، به عنوان حافظ منافع ایالات متحده در ایران، پیگیر وضعیت مایکل وایت شده است.

منبع: کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 + هفت =