علی سلیمی در نشست وبیناری گذار؛ بیان تجربیاتی از انقلاب ۵۷ و مقایسه جنبش‌ها در دوران گذشته و کنونی

علی سلیمی، کنشگر مدنی و فعال سیاسی ساکن ترکیه، در وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) توضیحی پیرامون شرایط کنونی حاکم بر جامعه داد و ضمن بیان تجریبات خود از انقلاب ۵۷، شباهت‌ها و تفاوت‌های جنبش‌ها در دوره گذشته و کنونی را شرح داد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

علی سلیمی، پیرامون شرایط امروز جامعه ایران توضیحی ارائه داد و از شباهت‌ها و تفاوت‌های جنبش‌ها در دوره گذشته و کنونی گفت. وی در میانه سخن، نیز تجریباتش از انقلاب ۵۷ را بیان کرد.

علی سلیمی، اشاره کرد: «هماهنگی میان مبارزان و جنبش‌ها به جریان گذار از استبداد کمک می‌کند و همه جریانات مردمی باید پخته عمل کنند تا برخی اتفاقات مشابه انقلاب ۵۷ تکرار نشود. جریان‌های مبارزاتی باید شفاف باشند و همیشه مسائل سیاسی روز را بررسی کنند».

وی در میانه سخن تاکید کرد: «نیروهای مبارز باید نقاط مشترک را یافته و آن‌را معیار خود قرار داده و یک آلترناتیو قدرت‌مند تشکیل دهند تا گذار اتفاق بیفتد».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان علی سلیمی، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده + دو =