بهمن بامداد در نشست وبیناری گذار؛ شباهت‌ها و تفاوت‌های جنبش‌های دموکراسی‌خواهانه در دوره گذشته و کنونی

بهمن بامداد، فعال سیاسی، در نشست وبیناری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) حاضر شد و در خصوص برخی دلایل وقوع انقلاب ۵۷ و خواسته‌های مردم در آن زمان توضیحاتی ارائه داد و شباهت‌ها و تفاوت‌های جنبش‌های دموکراسی‌خواهانه در دوره گذشته با شرایط کنونی را بیان کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، وبینار سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) برگزار شد.

بهمن بامداد، اشاره کرد: «بر اثر تبلیغات دروغین این حکومت و کمبود منابع مستند، جو به خصوصی در اذهان عمومی ایجاد و تصویری از آن دوره ارائه شده که درست نیست و همین باعث سردرگمی برخی افراد شده و جنبش دموکراسی‌خواهی با همه فراز و نشیب‌های بسیاری که داشته به سرانجام نرسید، چرا که دستگاه سرکوب همه چیز را در حد منافع خود نگه داشته است».

بهمن بامداد، در ادامه این وبینار، ویدئویی از اولین جنبش زنان بعد از انقلاب ۵۷ به نمایش گذاشت که زنان در آن زمان خواسته‌های خود را اعلام می‌کردند. وی همچنین توضیحاتی در خصوص این ویدئو ارائه داد.

آقای بامداد در انتها گفت: «آنچه که باعث گذار موفقیت آمیز به دموکراسی می‌شود داشتن تشکیلات لازم و سامان دهی مبارزات است».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در وبینار بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان بهمن بامداد، در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

16 + سیزده =