بیانیه جمعی از فعالان سیاسی به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۸؛ “همچنان بر مطالبات انسانی اصرار داریم”

جمعی از فعالان مدنی، سیاسی و حقوق بشری با امضای بیانیه‌ای مشترک، به مناسبت آغاز سال نو امیدوارند؛ سال آینده “دردهای بشری کاهش یافته و سال ۹۸، سال بهبود وضعیت حقوق بشر در سرتاسر گیتی باشد.”

شماری از فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر در بیانیه‌ خود که به مناسبت فرارسیدن نوروز ۹۸ منتشر شده‌است، گفته‌اند: «در حالی سال ۱۳۹۷ به پایان رسید، که بحران اقتصادی در کشور بر مشکلات و تنگناهای معیشتی مردم افزوده است و تورم، فقر، بیکاری و فساد گسترده چونان موریانه در تار و پود جامعه، سیاست و اقتصاد ما لانه کرده و هر روز بر فربهی آن افزوده می‌شود».

در ادامه این بیانیه نوشته شده:‌ «ما جمعی از فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری ضمن اظهار نگرانی جدی از شرایط فعلی کشور که اندک روزنه‌های باقی‌مانده را هم مسدود کرده، همچنان بر مطالبات انسانی ملت اصرار و ابرام داریم».

متن کامل بیانیه به این شرح است:

بنام خداوندگار صلح و آشتی
در حالی سال نو را آغاز می کنیم، که جهان همچنان با گسترش شکل‌های نوین خشونت و نفرت مواجه است و هر روز جان انسان‌های بی گناه قربانی ایدئولوژی‌های انسان ستیز می‌شود.
انسان دوستان و وجدان‌های بیدار
در حالی سال ۱۳۹۷ به پایان رسید، که بحران اقتصادی در کشور بر مشکلات و تنگناهای معیشتی مردم افزوده است و تورم، فقر، بیکاری و فساد گسترده چونان موریانه در تار و پود جامعه، سیاست و اقتصاد ما لانه کرده و هر روز بر فربهی آن افزوده می‌شود.
از دیگر سو تحدید آزادی‌های مصرح در قانون اساسی، اعلامیه ها و کنوانسیون های مدنی و سیاسی پذیرفته شده توسط جمهوری اسلامی همچنان تداوم دارد و تعداد قابل توجهی از فعالان مدنی، سیاسی، مطبوعاتی و حقوق بشری گرفتار بند شده‌اند. ادامه این روند بر شکاف مردم و حاکمیت افزوده و به نقطه ی بحرانی رسیده است.
ما جمعی از فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری ضمن اظهار نگرانی جدی از شرایط فعلی کشور که اندک روزنه های باقی مانده را هم مسدود کرده، همچنان بر مطالبات انسانی ملت اصرار و ابرام داریم. امید داریم که در سال ۱۳۹۸ شاهد کاهش این آلام‌ها و گشایش در زندگی مردم باشیم. فرخنده سال نو را به همگان شادباش می گوییم.

کاک حسن امینی-محمد نوری زاد-حشمت الله طبرزدی-اسماعیل مفتی زاده-هاشم‌حسین پناهی-محسن رضوی-سیاوش حیاتی-رئوف کریمی-حامد فرازی-مختار زارعی-آزاد نمکی-علیرضا خانی-اجلال قوامی-توران کبودوند-دلیر اسکندری-مولود خوانچه زرد-سلیمان امام زنبیلی-علی والایی-فرزاد پورمرادی-گلاله مجد کردستانی-حسین کرمی-مهران علیخانی-هیوا باتمانی-روشنک زنگنه-ژیلا قاسمی-ابراهیم محمدی-اسعد لامع-فرهاد حاتمی.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یک × 4 =