محمد مهدوی‌فر خطاب به رئیس اداره اطلاعات آران و بیدگل؛ «من می‌خواهم آقای خامنه‌ای را از رهبری عزل کنم، چه کمکی از شما ساخته است؟»

محمد مهدوی‌فر؛

دیدار با رئیس اطلاعات

پنجم فروردین ۹۸ از فرصت مرخصی استفاده کردم، برای گرفتن گوشی و تبلتِ خودم به اداره‌ی اطلاعات شهرستان (آران و بیدگل) رفتم.

در طول مدتی که در حبس بودم رئیس این اداره عوض شده بود، برای اولین بار بود که سعادتِ دیدار با رئیس جدید نصیب می‌شد. خودم را معرفی کردم.

او مرا به داخل اداره دعوت کرد، با یک استکان چایِ داغ از من پذیرایی کرد، گفت برای گرفتن گوشی و تبلت باید یکی دو هفته صبر کنی.

گفتم اشکالی ندارد، چای را میل کردم، برخاستم و به نشانه‌ی خداحافظی، دستم را برای دست دادن دراز کردم. گفت بنشین با شما قدری کار دارم، نشستم.

گفت ما برای تقویت نظام باید به یکدیگر کمک کنیم.

گفتم من می‌خواهم آقای خامنه‌ای را از رهبری عزل کنم، چه کمکی از شما ساخته است؟

محمد مهدوی فر

شایان ذکر است؛ محمد مهدوی‌فر ۴۸ ساله، غواص و تخریب‌چی جنگ هشت ساله ایران و عراق، شهریور ۱۳۹۶ در دادگاه انقلاب آران و بیدگل به اتهام “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “توهین به آیت‌الله خمینی”، به ۳ سال حبس تعزیری و ۴ سال تبعید به شهرستان خاش در جنوب شرقی ایران محکوم‌ شده‌بود، پس از اعتراض به رای صادره، حکم وی از سوی دادگاه تجدیدنظر به ۲ سال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.

وی در ۲۴ دی‌ماه ۹۶ در مشهد بازداشت و برای تحمل دوران محکومیت دو ساله خود به زندان مرکزی اصفهان منتقل شده‌بود.

این شاعر اهل آران و بیدگل پیش‌تر نیز به اتهام سرودن شعر الفبا، مورد بازجویی قرار گرفت و از سوی شعبه ۱۰۵ کیفری دو دادگستری استان کاشان به اتهام «نشر اکاذیب» محاکمه و به یک‌‌سال‌ و نیم حبس محکوم شده بود. اتهام «نشر اکاذیب» به این شاعر اهل آران و بیدگدل در مرداد ۱۳۹۵ از سوی «حمیدرضا امانی» ریاست شعبه بیست‌وسوم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به «فعالیت تبلیغاتی علیه نظام» تغییر یافت و حکم صادره از یک سال و نیم حبس به ده ماه حبس تقلیل یافت و با رعایت بند ب از ماده ۳ قانون وصول مجازات تایین شده برای «محمد مهدوی فر» به سی میلیون ریال جزای نقدی تبدیل شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۱۷ اسفندماه ۹۷،  از زندان دستگرد اصفهان به شهرستان سرباز تبعید شده و در تاریخ چهارشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۷ به مرخصی اعزام شده است.

محمد مهدوی‌فر تا کنون بارها به دلیل اشعار، نامه‌های خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران، نامه به پاپ، باراک اوباما و همچنین شرکت در تجمعات مسالمت‌آمیز بازداشت و بارها با اتهاماتی چون تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری، اخلال در نظم عمومی مواجه شده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

ده + 2 =