پیام ویدئویی رضا بدیعی؛ شنبه ۳۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸)

رضا بدیعی، فعال سیاسی در یک پیام ویدئویی از آغاز بهار ۱۳۹۸ گفت که همزمان با وقایع طبیعی همچون سیل خسارات زیادی را به هم‌وطنان ایرانی در برخی استان‌ها زده‌است.

در سیلاب‌های اخیر طی دو هفته شماری زیادی از شهروندان صدمه دیدند، دست‌کم ۵۰ تن جان‌باختند و خسارات زیادی به منازل مسکونی آن‌ها وارد شد. این در حالی‌است که مدیریت بحران و عمکرد مقامات ایران در بحران اخیر ضعیف گزارش شده و آسیب‌دیدگان از این موضوع ناراضی هستند.

از نگاه رضا بدیعی، مدیریت گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با وجود آنکه این سیلاب‌ها از طرف سازمان هواشناسی ایران پیشبینی شده‌بود، اما مدیران و مسئولان اعتنایی به هشدارها نکرده و بعد از وقوع سیل هم کاری برای آسیب‌دیدگان نکرده‌اند: «سال‌ها طول خواهد کشید تا این خسارات برطرف شود، اما ما مردم ایران راهی جز این نداریم که یک‌بار برای همیشه طومار استبداد را با کمک مردم برون و درون کشور در هم بپیچیم».

رضا بدیعی گفت: «استبداد جان سخت است. خصوصا استبداد حاکم بر ایران. این نظام از همان ابتدا با دروغ حاکم شد و ما راهی به جز گذار از آن‌ها نداریم».

این فعال سیاسی اضافه‌کرد: «این زخم‌های بزرگ با اقدامات صورت گرفته مردمی، التیام کوچکی یافته، اما مشکل اصلی مردم، ناکارآمدی سیاست‌های حاکم است و تمام کوشش ما برای تغییر بنیادی بدون کمک خارجی برای استقرار دموکراسی باید صورت بگیرد».

در ادامه، گفته‌های رضا بدیعی، فعال سیاسی و مدیریت گذار در روز شنبه ۳۰ مارچ ۲۰۱۹ (۱۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا شما می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − 6 =